Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wolne oprogramowanie

Zaczęty przez PomPom, Marzec 05, 2018, 03:59:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Najgorsza breja: zepsute distro, np. Wasze ulubione distro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Całkiem dobre piwo: distro, które działa i jest spoko
Porterek: distro 100% free

Jak nie rozumiesz, masz dwie DOBRE rzeczy, a JEDYNĄ przeszkodą jest TWOJA preferencja. To nie jest kwestia akceptacji kupy, ale kwestia odrzucenia dużej dotacji na ważny cel, bo... waluta nie ta, jakieś dolary niepolskie, tfu. I w ogóle wiesz, ja lubię uznawać pomaganie za pomaganie, robienie lepiej.

I nie myl darmowego z wolnym, bo to coś innego, jak to napisał już Albedo. W angielskim trzeba dodawać porównanie, żeby zrozumieć "free", ale w polskim mamy osobne słowo - wolne (które też trzeba tłumaczyć czasami, ale to już magia języka).

Systemy nie mają domyślnych formatów muzycznych. Fajnie zrobiłeś, bo tak zmieniłeś sytuację, że opisałeś dlaczego twarde trzymanie się tylko wolnego oprogramowania jest ciężkie i masz rację - to męczenie się.

"I nie interesuje mnie czyjaś opinia, bo sądzę, że w pewnych aspektach rms ma rację"
Zdanie Ci się zepsuło coś. Gdybyś sądził inaczej, to by Cię interesowała czyjaś opinia? No i nie interesuje Cię czyjaś opinia, ale interesuje Cię w sumie czyjaś opinia - opinia RMS.

PS. "gombka" brzmi babsko ;-; Nie obrażaj chłopa i daj mu zostać człowiekiem :D Gombek!
myk byle jak jako tako

Albedo 0.64

Oprogramowanie Open Source nabiera coraz większego znaczenia, dominuje na urządzeniach mobilnych i serwerach a niedługo będzie dominować w IoT. Większość (jeśli nie wszystkie) nowoczesne telewizory mają takie oprogramowanie. Mój kilkuletni Philips ma zainstalowanego Linuksa. Systemy biurkowe zmierzają ku usługom chmurowym i ekosystemom z własnymi repozytoriami oprogramowania. Świat IT się zmienia na naszych oczach a Open Source jest głównym motorem napędowym tych zmian.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Antarktyczny

1. Dwie dobre rzeczy,a decyduje preferencja...chyba logiczne,że wybiera się wolne?
2.Wiem,że systemy nie mają wpływu na plik. Pokazałem ANALOGIĘ.
3.Nie obróciłem sytuacji. Przekazałem jej wieloaspektowość.
4.Z tym zdaniem o rms i jego racji-nie rozumiem, co usiłujesz Dziadek wyfilozofować, ale jest tam jasno postawione,iż nie interesuje mnie czyjś osąd na temat mojej akceptacji pewnej części poglądów rms. Nie wiem, po co nadinterpretować coś,co przekazałem jak najbardziej wyraziście.
5.Gombek. Gombek łan.
6. Moim zdaniem usługi chmurowe kiedyś pieprzną, bo chmura nie jest wcale bezpiecznym rozwiązaniem (no to czekam na jazdę po mnie za te twierdzenie...)
7. Świat IT się zmienia. To fakt. Tylko ludzie nadal durni, a może i głupsi niż wcześniej...

PomPom

1. Jeżeli ktoś mi pomaga, to nie domagam się koniecznie lepszej dla mnie opcji, a takiej, która nie przeszkodzi tej osobie.
2. Z dupy.
3. Zmieniłeś, bo miało być pokazanie mi, że lepiej wybrać swoje ciągle, a pokazałeś bardziej, że wolne oprogramowanie będzie robiło problemy.
4. Jak rozwinąłeś to zdanie, to już zrozumiałe, ale tamta wersja jest nielogiczna. Wytykam, żebyś na przyszłość się nie sparzył na czymś i pisał ciut jaśniej, bo trochę źle się połapać. W punktach jak tutaj pisać nie musisz oczywiście, ale przyjemniej się już na takie coś odpowiada.
5. Gombek jeden miał Linuxów siedem. Przetestował Sparky, ostał mu się jeden. (jeden i jeden, wiem :/)
6. Czekaj na sensowną odpowiedź, a nie jazdę po Tobie, bo się nie doczekasz, jak tutaj takich dzbanów nie ma za bardzo. A jak są, to jesteśmy też my. Bros before hoes.
7. Ludzie nie są głupsi, tylko mają więcej okazji by pokazać tę głupotę, jaką mają.
myk byle jak jako tako

gom1

#19
Jak tak teraz liczę, to mam osiem. Ale jak odejmę lapka teściowej, to będzie siedem :-)

Edit: nie, kurka wodna, dziewięć. Zapomniałem o chrumbuku i patyku :-(
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Oczkins92

Mnie najbardziej cieszy jeżeli chodzi o rozwój wolnego oprogramowania to Blender.Widzę że ładnie się rozwija i wprowadzić chce nowy silnik Evee który pięknie się prezentuje.Gimp niedługo 2.10 po baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długim czasie ale warto będzie czekać bo już jak testowałem wersje 2.9 beta to dużo wygodniej się pracuje.No i LMMS który zastąpił mi Fl-studio(ale tylko beta bo wygodniejszy) na którym dłubie jakieś metalowe nutki.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum