Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dlaczego wróciłem do Windowsa? - jedyny słuszny system

Zaczęty przez PomPom, Kwiecień 01, 2018, 10:50:00 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Albedo 0.64

Cytat: Dziadek Starowinek w Kwiecień 09, 2018, 06:50:09 PM
Debian :I

Podsumowując (ktoś już to zrobił) wyniki wszystkich wersji bazujących na tej samej podstawie, Debian jest bezkonkurencyjny. Panowie, moim zdaniem nie ma znaczenia kto używa poszczególnych dystrybucji. Popularność i rankingi mogą być ciekawe ale nie pomogą w codziennym użytkowaniu komputera. Przepychanki w stylu: "mój jest lepszy" "a nie bo mój jest szybszy" "ale mój jest ładniejszy" do niczego nie prowadzą i przypominają debaty w sejmie. Moim marzeniem jest, żebyście w takiej dyskusji używali argumentów merytorycznych (modne słowo sobie znalazłem ;) ). Mam na myśli to, że udowadniając wyższość świąt Archowych nad świętami Debianowymi dobrze byłoby przytoczyć konkretne wyniki porównań konkretnych funkcji lub programów. A gdyby ktoś zrobił z tego rzeczowy felieton lub recenzję... to by było!
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

#46
Tak serio, to nie ma najlepszego distra. Szukanie najlepszego napędza paradoks wyboru, a tak naprawdę można się zadowolić tym, co nam działa i nie robi problemów albo jesteśmy sobie w stanie z problemami poradzić. Przykładowo, stawianie i3 albo Openboxa w przyjemny sposób może być męczące i może osoba zrobić coś niezbyt dobrego. Wtedy oczywiście warto np. wgrać Manjaro (bardzo fajne i3) albo ArchLabs (bardzo fajne pudełko). Udowadnianie wyższości NIE MA SENSU, toteż ja się wstrzymam od udowodnień. Mogę za to podać dlaczego moim zdaniem Ubuntu MATE jest najprzyjaźniejsze nowemu użytkownikowi (i trochę dalej):
- przy bootowaniu dość prosty wybór języka
- wersja live pozwalająca na spore testy (są distra, w których live jest symboliczne)
- schludny wygląd domyślny i prosta zmiana z użyciem MATE Tweak, do którego dodanych jest wiele szablonów ustawień paneli i innych dodatków (coś dla przyzwyczajonych do różnych ustawień z innych środowisk/systemów)
- bogata baza pakietów i poradników do Ubuntu
- LTS dający stabilność, ale też non-LTS, gdy trzeba (LTS częściowo aktualizowany co wersję - nowszy kernel i coś tam jeszcze, aby zminimalizować potrzebę skorzystania z non-LTS)
- Software Boutique - przyjemny wygląd, prosta instalacja podstawowych narzędzi, opisy, graficzne klikacze do menadżera pakietów, opis do czego dany program jest alternatywą - nie trzeba praktycznie ręcznie dodawać wielu PPA i innych repo, bo zrobi to miękobutik
- proste aktualizacje bez dzielenia na kategorie i komplikowania spraw
- lekkie, ale też w pełni funkcjonalne środowisko
- instalacja prosta
- sympatyczna społeczność i Wimpy
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum