Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Chakra 10

Zaczęty przez Antarktyczny, Marzec 03, 2018, 10:48:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Antarktyczny

Witam. Jak niektórym wiadomo, instaluję (nie,to za duże słowo), usiłuję zainstalować drugie distro. Snow odpadł, bo po odpaleniu liveCD wywalał mi od razu kernel panic. Symphony 14.1 nie był łaskaw nawet odpalić się. No bo po co? I jak już byłem dobrze wścieknięty, postanowiłem ekscentrycznie zawalić z grubej rury- burżuj będzie miał Linux Chakra. Ale i tu okazuje się, że nie dane mi będzie bezstresowo tego ogarnąć... Jak już nagrałem live, to wywala mi po odpaleniu coś takiego:
Error loading/efi/chakra iso/chakra iso:security policy violation.
Failed to execute (to samo).
Zainspirowałem się tym,by pobawić się opcjami BIOSU i legacy ogarnąć, i security boot, ale jedyne co to dało,to to, że teraz mam taki bajerancki pik, pik, co sześć sekund. Brzmi jak ostatnie odgłosy mojego spokoju :)
Panowie, doradźcie coś. Bo ja już głupi jestem...
BIOS InsydeH20, jeśli ma znaczenie. Czekam na dobre wiadomości :)

PomPom

Chakra nie jest oparta na Archu, a z niego wyrosła... Proszę o zbanowanie Mroźnego.

Takie distra lubią się pieprzyć. Pojawia się pytanie, czym nagrane i na jaki nośnik?

Wgraj jakiegoś Slacka, będzie ciekawie :/ Albo chociaż Archa, to Ci pomogę.
myk byle jak jako tako

pavroo

Snow ponad 4 lata leży, Symphony jest ciągle w fazie rozwojowej a do tego niezbyt często aktualizowany, więc obydwa mocno odradzam.
Chakra nie obsługuje live z USB, więc... wymaga więcej informacji.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Antarktyczny

#3
Dałem spokój z Chakrą, zainstalowałem KaOSa. Może kiedyś spróbuję Chakrę, ale póki co, wątek uważam za zamknięty.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum