Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Odkurzanie dystrybucji

Zaczęty przez Antarktyczny, Luty 27, 2018, 09:33:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Antarktyczny

Niestety, z racji tego,że SnowLinux odpalony z LiveCD wywala mi od razu kernel panic, a Symphony 14.1 nie jest w ogóle widziana z poziomu LiveCD (odpala mi Minta, mimo wszystko), musiałem znaleźć coś nowego. Wybór padł na Chakra Linux. Niestety, wymienionych wyżej dystrybucji nie mogę u siebie odpalić :(

PomPom

Ale ty masz pecha do tych dystrybucji :I Do Chakry podobny jest KaOS, ale ten też może robić problemy.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Nie umiem rozgraniczyć,czy to pech,czy głupota:) Przeprowadzę jeszcze parę badań

Sajmon

Tak z ciekawości - jaki masz laptop?

Pozdr.

Antarktyczny


Sajmon

Jeśli masz i3 w tym laptopie to spróbuj może następnym razem zanim uruchomisz livecd dodać acpi=off.

Pozdr.

Antarktyczny

Gdzie te acpi? W Boot menu? Jeśli mówisz o procku- zgadza się.

Sajmon

Tak, w boot menu np.: F6 dla *buntu podobnych diystrybucji. Z reguły na samym dole jest "napisane" jak się dostać do menu. Jeśli dobrze pamiętam to na Spaky'm trzeba to zrobić manualnie wciskając TAB.

Dobrze byłoby gdybyś spojrzał gdzieś w howto na temat obsługi gruba.

Pozdr.

Antarktyczny

Przed chwilą patrzyłem w Biosie-nie mam w menu acpi. Jak pomoże to cokolwiek, to InsydeH20.

Antarktyczny

Zainstalowałem inne distro. Wnioski dotyczące użytych przeze mnie dystrybucji:
-SnowLinux leży i nie da rady na moim kompie (Dziadek Starowinek miał rację, zbyt stare distro patrząc na sprzęt).
-Symphony 14.1 nawet nie raczy się odpalić z Live.
-Chakra zrobiła mi problemy, jak posiedzę,dowiem się jakie. Bo coś zaczyna mi lekko świtać,ale że dopiero się uczę,toteż moja intuicja może być zawodna...

W każdym bądź razie, jak wspomniałem w innym temacie, zarwałem nockę,ale postawiłem nowe distro. Udało sie, chociaż na początku miałem również pewne problemy. Ale dało radę. Zobaczymy, jak poradzę sobie na nowej dystrybucji. Będzie o tyle ciekawie, że jest to niezależna dystrybucja, toteż szansa zepsucia wszystkiego wzrasta proporcjonalnie do kwadratu własnej niewiedzy :D

Zobacz najnowsze wiadomości na forum