Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalator nie mógł utworzyć partycji na dysku

Zaczęty przez V3ntu, Luty 26, 2018, 02:21:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

V3ntu

Hej, powróciłem z moimi problemami  :P
Teraz chodzi o tworznie partycji. Wywala taki error. Poczytałem tam coś, że trzeba zrobić formata całego. Jest inna możliwość ? Zanim od nowa powygrywam sterowniki do windy i powgrywam programy miną z 2 dni a nie mam za dużo czasu. Jest inna możliwość obejścia tego ?
https://imgur.com/Ywwgn6t
https://imgur.com/IkgDKiO
https://imgur.com/5dH0CpQ

robson75

#1
Witam
Po uruchomieniu Manjaro live, uruchom GParted (domyślne hasło to manjaro) i utwórz partycje ext4, i zrób porządek na tym dysku, bo widzę że połowa partycji jest do sformatowania.
Jeszcze tu możesz zerknąć:
https://manjaro.pl/forum/topic/instalacja-manjaro-16-10/
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

V3ntu

#2
Oo pomogło wyłączenie jednej opcji w biosie.
A wiesz może w czym problem ?
Przy stracie nie mam windowsa do wyboru mimo że zrobiłem polecenie update-grub na roocie

//edit
Dobra okazało się, że nie jestem zbyt inteligentną osobą i zrobiłem przy okazji formata partycji z windą. Da się doinstalować windowsa do linuxa ? Bo nie chce mi bootować płyty

robson75

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak się instaluje Windows-a obok Linuxa, ponieważ nigdy nie potrzebowałem wracać do "okienek" odkąd poznałem Linuxa. Po prostu, Windows dla mnie nie istnieje.
Ale jest mnóstwo poradników w sieci w tym na YouTubie, jak instalować winde obok Linuxa.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

V3ntu
- tak szczerze powiedziawszy, nie umiem wywnioskować z Twoich screenów co Ty tam pokiełbasiłeś z tym dyskiem, ale, jeśli dopotrzebujesz do jakichś celów windę, to zrób sobie wirtualną maszynę.
Oprócz programów wymagających bezpośredniego dostępu do GPU (karty graficznej) takie, jak np. wiele programów CADowskich, szczególnie 3D (najnowsze wersje AutoCADu itp), lub najnowszych gier, to pod wirtualnym windowsem uruchomisz większość programów.
I o dziwo, w takiej wirtualnej maszynie wida jest o wiele szybsza!
A co do wygody obsługi, to jest bez porównania. Robisz sobie kopię prawidłowo zainstalowanej windy, w starej wgrywasz jakiś program, a gdy coś "pokiereszuje" w systemie (winda), wystarczy wrócić do kopii i system jest znowu "czysty"...
- zeleżnie od sprzętu, to 3-10 minut i gotowe

PomPom

Co masz na myśli przez instalację Gnidowsa do Linuxa? Jak chodzi Ci o wgranie Windowsa po instalacji Linuxa, to są poradniki do tego. Sądzę, że to kwestia wchrootowania się z live (że z systemu live się logujesz w konsoli na swój zainstalowany system) i tam aktualizacji gruba + wgrania pakietu os-prober.

Jakbyś jednak chciał iść w wirtualizowanie Windowsa, a nie chciał się babrać z instalacją albo chciał innego windowsa legalnie, to MS udostępnia maszyny wirtualne, które powinny spełniać swoją rolę:
https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/
https://sites.google.com/site/easylinuxtipsproject/oldgrub
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum