Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

IPnetinfo

Zaczęty przez Adgernon, Luty 24, 2018, 05:46:03 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Adgernon

Dość często korzystam z programu ipnetinfo, pozwalającego na sprawdzenie kilkudziesięciu numerów ip. Czy jest jakaś ciekawa alternatywa w Linux'ie czy pozostaje mi próba uruchomienia w Wine. Opcja centralops odpada. 50 sprawdzeń na sesję to dla mnie za mało.

TataPingu

Nie znam programu ipnetinfo, ale prawdopodobmie chodzi o coś takiego, jak wireshark

Adgernon

Wireshark służy do śledzenia pakietów wewnątrz danej sieci.
IPnetinfo pozwala ustalić dla adresacji państwo oraz operatora który obsługuje dany adres. Tak jak już pisałem identycznie jak w centralops tylko nie ma ograniczenia co do ilości pytań. I odpytać nie jeden ale kilkaset numerów za jednym zamachem. Dodatkowo pozwala dostać szczegóły domen www. W szczególności się przydaje do analizy logów. Wyrzucam log do programu, ten typuje IP i mam szczegóły skąd było połączenie.

TataPingu

Nie piszesz jakiego linuxa używasz. Wychodzę z założenia, że masz synaptica.
Uruchom go i poszukaj "Firewall"...
- pokażą Ci się programy, które mają związek z tymi funkcjami...

Może Ci któryś będzie pasować (przeanalizuj opisy)...

Nie wiem do jakich celów ma Ci to służyć, ale jeśli robisz takie analizy ciągle to polecam postawienie sobie bramki (routera) na stałe.
Polecam IpFire, tam jest już to zintegrowane z systemem.

https://www.ipfire.org/

Zobacz najnowsze wiadomości na forum