Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Witam wszystkich

Zaczęty przez yOKEr, Maj 10, 2013, 11:44:15 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

yOKEr

Czesc:) Mam na imie Adrian :) Mam juz dosyc problemow z windowsem i mulacego systemu. Zasnatawiam nad sie nad instalacja Linuxa Mint lub Sparky, ale nie wiem, ktory bedzie przyjazniejszy dla nowego uzytkownika :) Poczytalem o obu systemach, ale Sparky wydaje sie byc szybszym :) Lubie rowniez sobie pograc na komputerze od czasu w takie gry jak Battlefield 3 lub Guild Wars 2. Ktory system wybrac?:)) Pomocy:D




sovtware

#1
Jeżeli chodzi o gry to nie wiem ponieważ Ja gram tylko w przeglądarkowe gry nie wymakających instalacji na dysku ale co to systemu polecam SparkyLinux Ultra Edidion 2.1 i zainstalować sobie środowisko graficzne Mate kompleta burza i zabiera pamięci jak u mnie z 2 gb ram od 99 mb do 135 zależy co robię jeszcze system naprawdę godny polecenia każdemu

urbek

#2
Witaj Adrian:) Jak znam życie to zanim na dobre zdecydujesz się na swój system nr.1 troche musisz ich zobaczyć:) Używanie linuxa nie wymusza, ani nie wiąże się z koniecznością rezygnacji z windows i na początek proponuję, byś próbował linux obok windows a nie zamiast. Co do systemu jaki bym ci polecił, to pobierz sobie obydwa, które sam już wymieniłeś i wypróbuj najpierw w wersji live bez konieczności instalowania na dysku. Ten który spodoba ci się bardziej i lepiej będzie się sprawować na twojej maszynie możesz zainstalować na dysku.

Pozdrawiam.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum