Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem instalacja Linux Mint

Zaczęty przez frugo_g, Luty 19, 2018, 04:06:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

@frugo_g
- również "cienko" to widzę.
Nie to, żeby Ci ktoś ujmował, ale ta wiedza przekracza możliwości doradzenia w tym miejscu.
Słusznie Kolega Albedo ostrzega Cię przed tym. Jedna pomyłka i możesz pozbyć się wszystkiego w jednej chwili.
Pytając o "przygotowanie" partycji miałem podobne przeczucia.

Temat jest na tyle rozległy, że najleprzym wyjściem będzie, albo poprosić o pomoc jakiegoś znajomego "linuksiarza" (i to z doświadczeniem!),
albo, po prostu, skopiować sobie dotychczasowe dane na jakiś nośnik, a Twój komputer przygotować od samego początku, t.j. "zaorać" dotychczasowego windowsa.
Ale UWAGA!
- nie na każdym kompie możliwe jest zainstalowanie linuxa, więc najlepszym wyjściem byłby ktoś z doświadczeniem.

Antarktyczny

Od siebie dodam,polecana już książkę Jay LaCroix-Linux Mint.Podstawy.
Dla totalnie zielonej osoby bardzo dużo rozjaśni,a proces instalacji jest tam przystępnie opisany.

Albedo 0.64

@frugo_g: masz rację że to forum służy do zadawania pytań i nikt się tu od odpowiedzi nie uchyla. Jak koledzy słusznie zauważyli, temat przekracza ramy dyskusji forumowej. Na portalu linuxiarze.pl są zamieszczone poradniki instalacji  dystrybucji linuksowych i dzielenia dysków na partycje. Żeby bezpiecznie sobie z tym poradzić trzeba trochę wiedzieć o systemach Windows i Linux oraz działaniu komputera. Przede wszystkim zrób kopię zapasową danych na zewnętrznym nośniku. Oprogramowanie można łatwo odzyskać ale odzyskanie własnych dokumentów i zdjęć już takie proste (i tanie) nie będzie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

frugo_g

Witam serdecznie niedowiarków chodź jestem nowicjuszem wczoraj zainstalowałem mojego Linuxa Mint obok Windows 10 :) Usunąłem partycje w Windowsie tak jak kolega mówił na początku potem przy instalacji podzieliłem ręcznie 375 GB dla Linuxa a na końcu w biosie przestawiłem by startował z zapytaniem na jakim systemie pracować. Dla niektórych trudne może się wydawać szczególnie dla początkujących nazewnictwo np live jak to było na początku u mnie ale mimo to dziękuje za jakiekolwiek rady kto nie próbuje ten się nie przekona czy warto się tego uczyć. A jeśli chodzi o komendy na wejściu od czego zacząć ? Gdzie te komendy znajdę w internecie bo jest wszędzie mnóstwo ale dla początkującego jakie strony polecacie z komendami które są tak raczej opisane czy raczej książki ?  Pozdrawiam i dziękuję każdemu z osobna za pomoc.

TataPingu

No to gratulacje!
Nie chodzi o to, że nikt Ci nie "wierzył"...
- bardziej chodziło o to, żebyś, przy braku doświadczenia nie zrobił jakiegoś głupiego błędu, który mógłby pozbawić Cię danych
Ale Ci się udało "bez bólu", więc możesz być zadowolony.
A co do nauki, to przyjdzie z czasem...
Powodzenia

Albedo 0.64

@frugo_g: na początek możesz zacząć od przeczytania tego: https://linuxiarze.pl/nasz-przyjaciel-terminal-1/
Zakładam, że zainstalowałeś główne wydanie Minta oparte na Ubuntu więc właściwe będą komendy dla Ubuntu. Wystarczy, że wpiszesz w oknie wyszukiwarki "komendy Ubuntu" a na pewno znajdziesz.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum