Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Knoppix nie uruchamia sie

Zaczęty przez Songoku, Maj 14, 2013, 08:42:20 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Songoku

Witam.



Zaczynam przygode z linuxem i chialem zaczac od Live CD Knoppix.

Od razu natrafilem na trudnosc.

Mianowicie...



O tym opowie zrzut ekranu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54a890402903cddf.html" class="bbcode_url">[img=http://images40.fotosik.pl/2048/54a890402903cddfm.jpg]



Pojawia sie Starting udevd i linux sie nie laduje.



Pozdrawiam

MoroS

#1
Witam.



Fatalny początek przygody z Linuksem. :/ Problem leży w sterownikach karty graficznej. Knoppix zapewne używa otwartych sterowników Nouveau, które w niektórych przypadkach (tak też mam ze swoim GeForcem 9600M GT),  zawieszają się przy próbach współpracy z mechanizmem Kernel Mode Setting (KMS), no i jeszcze gdzieś się w tym wszystkim ACPI szwęda.

Zależnie od modelu nVidii może to powodować zawieszenie kompa (Twój przypadek, bo zapewne klawiatura przestaje reagować na sygnały sterujące typu Ctrl-C?) na różne sposoby (po prostu, z wygaszeniem ekranu, a artefaktami na ekranie). Najgorsze jest to, że chyba nikomu nie udało się jeszcze znaleźć jednoznacznego rozwiązania tego problemu. Żeby zaoszczędzić Ci czasu proponuję sprawdzenie innych, popularniejszych dystrybucji, np. Ubuntu lub Mint. Możesz też wypróbować SparkyLinux (u mnie przynajmniej nie miał tego problemu). ;)



Co do samego Knoppixa, to nie pamiętam, czy przy uruchomieniu z płytki wyświetla na początku jakieś menu, ale jeżeli jest, to można zawsze probówać dopisać przy uruchomieniu "acpi=off" lub "nomodeset".



Pozdrawiam.
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko takie, których jeszcze nie umiemy wykonać. ;)

Songoku

#2
Problem rozwiazany po prostu Knoppix zle sie pobral i stad ten blad.

Jeszcze jedno pobranie + ponowne wypalenie i smiga.



Pozdrawiam

MoroS

#3
Uff... To dobrze. :) Zwis w tym miejscu najczęściej oznacza to, co napisałem poprzednio, a tutaj rozwiązań jest tyle, co zgłoszeń samego problemu. Cieszę się, że to tylko problem źle wypalonej płyty. :P



Pozdrawiam.
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko takie, których jeszcze nie umiemy wykonać. ;)

sovtware

#4
Ja mam podobny problem lecz z innym systemem z OpenSouse nie uruchomię go z płytki jak i nie ruszy instalacja raczej to nie problem z obrazem iso tylko ze sprzętem sam nie wiem Dreamlinux również nie mogłem zainstalować lecz na laptopie instalacja mi ruszyła Suse akurat nie chce ale cóż może z czasem znajdę rozwiązanie tego i będę wiedział o co chodzi :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum