Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z wi-fi

Zaczęty przez Antarktyczny, Luty 21, 2018, 09:09:30 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Antarktyczny

To Wy się naradźcie, a ja zaczekam :)

astasz

Cytat: Dziadek Starowinek w Luty 22, 2018, 07:34:46 PM
To już lepiej niech po prostu ściągnie .deba.
https://packages.ubuntu.com/pl/trusty/all/linux-firmware-nonfree/download
Oczywiście też może ale to też repozytoria ubuntu a nie minta i teć trzeba dopisać do sources.list jakąś linijkę więc moje rozwiązanie wydaje mi sie łatwiejsze.
Debian Buster MATE

astasz

antarktyczny
spróbuj edytować sources list:
nano /etc/apt/sources.list
i sprawdź czy masz na końcu linije powpisywane non-free
Debian Buster MATE

Antarktyczny

Tak, mam.
deb cdrom:[Linux Mint 17.3 _Rosa_ - Release amd64 20151128]/ trusty contrib main non-free



astasz

a w linijce która zaczyna się od http//.............? lub deb http//............?
bo to co podałeś to jest chyba nazwa dystrybucji
Debian Buster MATE

Antarktyczny

Mam tylko to. Jedna linijka

astasz

#21
to pradopodobnie jest tylko odwolanie do innych źrodeł. musiałbyś "recznie" poszykaź listy źródeł gdzieś w folerze /etc/apt/

Wydaje się jednak, że masz non-free.
Rozumiem, że po wpisaniu apt-cache search firmware pokazało Ci również listę oprogramowania non-free
musiałeś więc popełnić gdzieś błąd podczes próby instalacji
może zapomniałeś wpisać sudo przed podaniem komandy albo miałeś w tym czasie otwarta inną instalację (synaptic)?
Spotkałem się też z sytuacją, że ktoś najzwyczajniej zapomniał aktywować wifi (skrótem klawiszowym lub włacznikiem sprzętowym)

Debian Buster MATE

Antarktyczny

Co należy teraz zrobić? Jeśli to dużo dłubaniny to nie opłaca się, z Wi-Fi i tak niewiele korzystałem.

astasz

Sprawdz jeszcze razczy masz właczoną kartę fizycznie
jeśli tak to pozamykaj wszystkie inne programy i okienka
i wpisz
sudo apt-get install firmware-linux-nonfree
Debian Buster MATE

Antarktyczny

Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
E: Nie udało się odnaleźć pakietu firmware-linux-nonfree

gom1

Ściągnij najnowszą wersję Minta, uruchom z niej komputer (wersja live) i zobacz, czy karta Wi-Fi zostanie prawidłowo wykryta. Jeśli tak, to będziesz miał motywację do aktualizacji swojego Minta.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

astasz

#26
no to musiałbyś zrobić dokładnie to co opisałem w poscie nr 9. tylko po instalacji usun dopisaną linijkę.
Ja Ci więcej nie pomogę bo musiałbym mieć Minta pod ręką a niestety nie mam.
Powodzenia

Cytat: gom1 w Luty 22, 2018, 08:06:27 PM
Ściągnij najnowszą wersję Minta, uruchom z niej komputer (wersja live) i zobacz, czy karta Wi-Fi zostanie prawidłowo wykryta. Jeśli tak, to będziesz miał motywację do aktualizacji swojego Minta.
To też nie musi tak zadzaiłać. Któraś z dystrybucji ściągała brakujące stery w trakcie instalacji ale musisz być koniecznie online na kablu.
Debian Buster MATE

PomPom

gom1 dobrze mówi. Mint 17.x jest starszy od lapka, o którym mowa i z tego mogą być problemy.

A, no i ten... sudo apt install linux-firmware-nonfree
myk byle jak jako tako

astasz

sprawdziłem - w debianie jest firmware-linux-nonfree ale w mincie może być odwrotnie
Debian Buster MATE

Antarktyczny

Po wklepaniu wywala mi,że jest już w najnowszej wersji.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum