Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint problem z kontem

Zaczęty przez Nooorbert, Grudzień 18, 2017, 08:13:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

"Norbert, linux nie jest..."
- przy takim początkowym podejściu, jak wypomniałem, to raczej nie...
Ale Panowie, ja nie mówię niczego złośliwego i w sumie cieszy mnie, że ktoś chce się uwolnić od "jedynie słusznego systemu"

No cóż, chyba z racji wieku należę do ludzi już mniej cierpliwych i nie bawi mnie już uprzejma forma typu "Och, jakie cudne błędy sadzisz" ;)
Może to też dlatego, że przez kilka lat miałem "okazję" uczyć różne grupy "użytkowników". Najgorsi byli ci, którzy robili to z racji "zawodowego przymusu". Przechodząc takie szkolenia wychodzili z założenia, że przecież "na wykłady przychodzą", więc wiedza i umiejętności powinne SAME PRZYJść.
OK, nie chciałem nikogo zrazić, jeśli to zrobiłem to przepraszam. Na drugi raz (do Norberta) zwróć szczególną uwagę na to CO ROBISZ
- krok po kroku, bo komp to tylko bardziej skoplikowana maszyna i nie zrobi nic, czego jej nie powiesz. A w tym przypadku prawdopodobnie nie powiedziałeś jej, by naniosła Cię jako głównego usera (1000).

Spróbuj tak, ale nie gwarantuję, że klapnie. Nigdy nie robiłem niczego spod "gościa" i również nigdy nie sprawdziłem, jakie "gość" ma uprawnienia.
Sciągnij sobie odpowiedni obraz iso, prawdopodobnie to będzie możliwe.
Na pewno zapisze się pod ..../Download

Następnie włóż USB i wytypuj w terminalu:

lsblk

Pokaże Ci się pod jakim adresem jest USB (będzie to któryś np sdg-sdg1)

Następnie, również w terminalu spróbuj:

dd if=/ścieżka/do/TwójPlik.iso of=/dev/sdg(sdg1 itp) sync

Teoretycznie, gość chyba nie może robić tej operacji, ale spróbować można
A prawidłowo powinno być:

sudo dd if=/pfad/zu/beispiel.iso of=/dev/sdg; sync

Jeśli to nie złapie, to nie masz już szans, musisz odczekać...

Ps - do Norberta, co do linuxa, to się nie zrażaj, a moja krytyka dotyczyła nie tyle Ciebie, co postępowania wielu "użytkowników" pctów

TataPingu

Przepraszam, wyleciało mi, tak powinno być:

dd if=/ścieżka/do/TwójPlik.iso of=/dev/sdg(sdg1 itp); sync

lub

sudo dd if=/ścieżka/do/TwójPlik.iso of=/dev/sdg(sdg1 itp); sync

lami07

Ok. 1.) TataPingu z jednym ma racje lsblk jest trafniejszym wyborem niż fdisk -l, gdyż nie wymaga podwyższonych uprawnień.  2.) Wrzucając .iso na usb przy pomocy dd podajemy w of= lokalizacje urządzenia jako całości a nie lokalizacje poszczególnej partycji czyli of=/dev/sdb a nie of=/dev/sdb1.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

TataPingu

"podajemy w of= lokalizacje urządzenia jako całości a nie lokalizacje poszczególnej partycji czyli of=/dev/sdb a nie of=/dev/sdb1"
- wszystko zależy od tego, CO chcemy zrobić na USB
Można mieć przygotowanego pendrivea z dwoma systemami, np. "Parted Magig" i "Knoppixa" (z GRUBEM na USB), więc trzeba określić sdb1, sdb2, czy jeszcze sdb3 na przykład.

Ale fakt, w tym przypadku to raczej niewykonalne, wprowadziłbym więc Norberta w mały błąd...

Antarktyczny

#19
I ja się włącze. Nie poddawaj się,dasz radę to naprawić. Ważne,że w ogóle masz chęć uwolnić się od Windowsa. I nie musisz być specem-programistą, możesz być laikiem "wyklikającym" wszystko,i też będzie dobrze. Ja od siebie doradzę, że najprościej byłoby zainstalować od nowa, ale chyba to będzie w Twojej sytuacji nieco problematyczne.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum