Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z zainstalowaniem każdego linuxa - AMD-Vi: IOAPIC[7] not in IVRS table

Zaczęty przez V3ntu, Luty 20, 2018, 07:16:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

V3ntu

Kolejna ciekawostka - na Virtual box'ie odpalają bez żadnego problemu ! To już jakiś postęp w śledztwie  ;D ;D

TataPingu

Tak, to definitywny znak (win7), że ze sprzętem wszystko OK.
VirtualBoxa raczej, jako "wyznacznika" nie powinno się brać pod uwagę.
A to z tego względu, iż w większości hardware jest emulowane.

No to faktycznie, masz problem. Z czymś takim jeszcze się nie spotkałem...
- faktycznie, jedyna możliwość w Twoim przypadku, to spreparowanie startu kernela.
Jedynie, trzeba by zlokalizować lub określić, który element powoduje występowanie problemu

Na Twoim miejscu, zacząłbym od BIOSU. Trochę potestował różne nastawienia....
- do standardu zawsze możesz wrócić...

TataPingu

A tak jeszcze dopowiem, windy są mniej "uczulone" na jakieś drobne błędy w konfiguracji, czy nawet malutkie usterki.

Testowanie płyty rozpocząłbym od resetu CMOSu. Następnie, powinieneś sprawdzić, czy wszystkie jumpery są na swoich (prawidłowych) miejscach. Zmiany nastawień w samym BIOSie powinny być robione po kolei, tzn. zmiana TYLKO JEDNEJ funkcji i ew. test zachowania (potem "powrót" do starego nastawienia).

Do testów radziłbym wykorzystać iso PartedMagic. Już podczas bootu można sporo nastawić (kernel)
Ostatnia "wolna" wersja jest tutaj:

https://www.heise.de/download/product/partedmagic-92431/download

Radzę spreparować sobie botowalnego pendrivea, jest szybszy, niż DVD

robson75

Cytat: V3ntu w Luty 23, 2018, 02:00:41 AM
Kolejna ciekawostka - na Virtual box'ie odpalają bez żadnego problemu ! To już jakiś postęp w śledztwie  ;D ;D
Ja na Twoim miejscu bym się za bardzo nie sugerował tym, że dany system się uruchamia na VB, u mnie też najnowsze Manjaro działa bez problemu na wirtualnej maszynie, a w realu już jest lipa.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

V3ntu


Cytatgksudo gedit /etc/default/grub

edit the line that says GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" and add iommu=soft Resulting in something like

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet iommu=soft splash" 
if you haven't changed kernel parameters previously

The order of the parameters doesn't matter, the spaces between them are however important.

save the file

Issue the command sudo update-grub

Reboot
To są komendy wpisywane chyba w terminalu < nie wiem nie znam się > Da się to wpisać gdzieś w oknie instalacji ?

robson75

Dzisiaj na polskiej stronie wsparcia Manjaro, chłopaczyna też z jakimś kompem "wynalazkiem" miał podobny problem co Ty, no i problem się rozwiązał.
https://manjaro.pl/forum/topic/problem-z-instalacja-2/page/2/#post-6885
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

V3ntu

Dobra działa ! Dzięki wam chłopaki. Ale wystąpił kolejny problem. Nie chce mi się utowrzyć partycja swap. Wywala error

V3ntu

Dla potomnych trzeba dopisać pod tabem
Cytatacpi_osi="Windows 2015"
lub
Cytatacpi_osi=! acpi_osi="Windows 2009"

robson75

Cytat: V3ntu w Luty 23, 2018, 10:55:36 PM
Dobra działa ! Dzięki wam chłopaki. Ale wystąpił kolejny problem. Nie chce mi się utowrzyć partycja swap. Wywala error
A po kiego Tobie swap, przy 8 GB RAM-u.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Nie przy 8 a 16 GB, bo tyle masz, swap jest zbędny.
Ja np, mam Manjaro Xfce, a RAM-u 4 GB to po uruchomieniu przeglądarki Pale Moon pożera mi 800 MB.Tak więc swap-u praktycznie nie używam, bo nie ma takiej potrzeby.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

V3ntu

A nie wiem xd Kazali stworzyć jestem noobem jeżeli chodzi o linuxa. To jakie partycje stworzyć ? Tam coś też było trzeba zaznaczyć

robson75

To zależy jakie systemy chcesz mieć na kompie, czy Manjaro obok Windowsa, czy tylko same Manjaro.
Jeżeli tylko same Manjaro, to zdałbym się na automatykę instalatora Calamares.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

V3ntu
A jak masz sformatowany dysk, jeszcze z MBRem, czy już GPT ?

V3ntu

Chciałbym mieć windowsa obok manjaro  :)
A to nie wiem,chyba gpt ale głowy sobie uciąć nie dam  ::)
Ja chłopaki wyjeżdżam na weekend, zajmę się tym za kilka dni. W tym czasie poczytam troche.
Problem został rozwiązany.
Jakby były jakieś kolejne problemy to założę nowy temat, żeby nie mieszać problemów  ::)
Dziękuje wszystkim którzy byli przymnie i mi pomagali, na innych forach debata kończyła się po max 3 godzinach a tutaj walczyliśmy do końca no i się udało. Jeszcze raz wam serdecznie dziękuje  ;D[

gom1

Co do SWAP to jest kilka szkół. Jedna z nich mówi, że partycję SWAP można sobie odpuścić, a potem w razie czego utworzyć plik SWAP na już zainstalowanym systemie. Więc jeśli masz problemy z utworzeniem partycji, to możesz skorzystać z rozwiązania plikowego. Albo w ogóle nie korzystać ze SWAP - taka szkoła też jest :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum