Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jakiej dystrybucji Linuxa używasz/jest wg Ciebie najlepsza?

Zaczęty przez Antarktyczny, Luty 18, 2018, 01:33:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pytanie jak w temacie, proszę o uzasadnienie w komentarzu.

Arch
3 (12.5%)
Mint
3 (12.5%)
Manjaro
2 (8.3%)
Debian i pochodne
4 (16.7%)
Ubuntu i pochodne
3 (12.5%)
Fedora
0 (0%)
Gentoo
1 (4.2%)
Mandriva i pochodne
0 (0%)
OpenSUSE
0 (0%)
Slackware
2 (8.3%)
Sparky
5 (20.8%)
Inne
1 (4.2%)

Głosów w sumie: 24

PomPom

Inne to w ogóle inny dział. Tak działają fora, a te nadal pamięta chyba lepsze czasy (gdy mnie tu nie było, hehe) i większy ruch. No ale część w ogóle nie ma sensu, jak np. Crunchbang (martwe) albo oddzielanie MEPIS i Antix od Debiana (to pochodne przecież, i to bliskie). Dział Sabayona też nie ma sensu, bo to drewniak dziki.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Racja. Poza tym, już postulowałem to bezskutecznie- wywalić użytkowników, którzy pół roku nie piszą albo mają 8 postów przez 3 lata i cisza. Niektórzy się myślą-mamy prawie 2000 użytkowników... Bzdura! Mamy tak naprawdę coś koło 80 max, a inne podejście do sprawy to zaklinanie rzeczywistości.

PomPom

Jakby usuwać tych, co pół roku nie piszą, to by pewnie swego czasu i mnie usunęło (czyli bardzo dobry pomysł). Masz rację, że duuuuuuuuuuuuuuuuuuużo tu osób, które miały konto tylko dla jednego wątku i tyle. W ogóle by pasowało coś wymyślić, żeby poruszyć forum, może właśnie takie wątki jak ten, gdzie się można swoją opinią pochwalić, a niekoniecznie mówić o czymś technicznym.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Ale przyznaj-nie mam racji w tym przeładowaniu pustymi kontami?

PomPom

No masz rację, oczywiście. Ciekawi mnie tylko, co się stanie, gdy się je usunie. Co będzie z ich wiadomościami.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Zachować jak na innych portalach,dając zastępczy awatar i podpis konto usunięte.

PomPom

Tylko w takim wypadku to konto usunięte jest tylko z nazwy, bo ono nadal jest. Nie wiem jak się zachowa SMF, jak usunie się użytkownika, chociaż można to łatwo sprawdzić, jakby na tymczasowego maila zrobić konto "dzban", napisać posta i poźniej go usunąć.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny


pavroo

Dlaczego Sparky?
Odpowiedź jest prosta: Debian
Żaden inny system operacyjny nie daje mi takiej wolności, stabilności i możliwości dostosowania.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lami07

Jakiej dystrubucji używasz?
Arch (aktualnie)
Jaka dystrybucja jest wg Ciebie najlepsza?
Sparky
-Debian
-minimalCLI
-"kameralna" i przyjazna społeczność
-można zawracać Pavroo gitarę różnymi bzdetami, a i tak odpisze ;-)
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]


PomPom

Cytat: lami07 w Kwiecień 07, 2018, 03:03:14 PM
-można zawracać Pavroo gitarę różnymi bzdetami, a i tak odpisze ;-)
Doskonały powód :D
myk byle jak jako tako


lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Albedo 0.64

Na Distrowatch Manjaro przebiło się na podium, w ostatnich miesiącach jest numerem jeden w rankingu trafień. Drugie miejsce Mint, po nich Ubuntu i Debian. W zestawieniu głównych dystrybucji pierwsze miejsce ma Mint, po nim Ubuntu, Debian, Mageia, Fedora. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Mint i Ubuntu to też Debiany, to Debian jest nie do przebicia. Tyle statystyki.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum