Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Witam linuksiarzy

Zaczęty przez astasz, Luty 18, 2018, 08:17:17 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

astasz

Witam
Jestem już wiekowym jegomościem, któremu coraz trudniej zaakceptować techniki biznesowe panów od MS, Google itp.
Od kilku już lat używam róznych dystrybucji linuksa :Ubuntu 14.04. Mint 17, Xubuntu, które zawsze traktowałem jak każde inne narzędzie a jak napotykałem opór to wracałem do windy.
Kilka miesięcy temu coś zgrzebałem w Mincie i zaczałem szperać. Przyszedł cczas na testowanie róznych dystrybycji - głównie tych opartych na debianie. Na dłużej zahaczyłem o SparkyLinux na którym testowałem też różne środowiska graficzne, windows menadżery itp
Poki co najlepiej odnalazłem w Debianie zainstalowanym tak minimalnie jak mi się tylko udało. Do tego dorzuciłem MATE w wersji core. Reszte buduje w miare potrzeb i dokładnie pod siebie. To chyba jest właśnie to co w linuksie urzekło mnie najbardziej.

Windy nie używam już od pół roku, Google wyciapałem nawet z komórki i szukam alternatywy dla androida .
Pozdrawiam
Debian Buster MATE

gom1

Alternatywą dla Androida jest iOS. Z deszczu pod rynnę. Prawdziwej* konkurencji dla tych systemów nie będzie jeszcze bardzo długo.

Witaj na forum! Plusik za Sparka :-)

* ze wsparciem producentów smartfonów
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

astasz

Liczę na projekty w stylu PureOS na Librem 5.
Spotkałem się gdzieś z informacją, że docelowo PureOS bedzie mozna instalować na dowolnym smartfonie chociaż mam wątpliwosci czy jest to technicznie mozliwe.
Póki co pozostaje instalka debiana poprzez Linuxdeploy ale jak dla mnie to tylko ciekwaostka a nie oprogramowanie uzytkowe dla urządzeń mobilych.
Debian Buster MATE

gom1

Cytat: astasz w Luty 18, 2018, 09:19:55 AM
Liczę na projekty w stylu PureOS na Librem 5.
Ja również, ale chwilowo jest to projekt wyłącznie dla paranoików, entuzjastów i geeków. Żeby wypłynął na szersze wody, potrzebne jest wsparcie producentów sprzętu i oprogramowania. Na razie odstrasza mnie cena, nie dam za smartfon więcej niż średnia krajowa. Nawet jeśli miałby zapewnić mi wolność od korporacji.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Serwus, astasz!

Wolnościowcy są tak biedni, że sobie normalnego systemu nie kupią, a muszą tyle na telefon dawać... Żartuję :V
Mnie też w takich projektach odpycha cena i dobrze mi ze zmodowanym Andrzejem na telefonie kupionym za niecałe 400zł (używka).

myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum