Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux dla kompletnego lajka

Zaczęty przez Regolin542, Luty 17, 2018, 08:35:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Zwykły Debian, ale nie czysty, bo czysty Debian to tylko free :D Taki to już Debian.
Z Kali odzywa się powiększanie sobie fi... ego, że się jest super hakerem i ma się super distro dla hakerów.
myk byle jak jako tako

rajd3r

Cytat: Dziadek Starowinek w Marzec 08, 2018, 06:59:12 PM
Zwykły Debian, ale nie czysty, bo czysty Debian to tylko free :D Taki to już Debian.
Z Kali odzywa się powiększanie sobie fi... ego, że się jest super hakerem i ma się super distro dla hakerów.
Wypuścić do TV takiego Mr Robot + Pokazywać Kali (swoją drogą Mint też tam był) - i pobrać system udając z siebie łamacza haseł i penetratora sieci  ;D
Nic, do wyboru mam Antergosa lub tą Fedorę. Zobaczę i porównam je sobie na spokojnie w VM, i któryś wybiorę. Bo zakładam, że w obu takie sprawy jak: .pdf, docxy, .pptx, .mkv, (czyli w skróćie artykuł/ dokumenty/filmy/ muzyka/ photoshop [to ważne]) - pójdą bez problemu? Czy może wobec takiego startu nastawić się na inny system? (wiem że pewnie Ubuntu byłby najlepszy ale nie przekonuje mnie ten system i nie podoba mi się).

gom1

Jeśli Photoshop jest ważny, to od Windows się nie uwolnisz.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Któryś photoshop podobno działa na wine, ale jak mowa o profesjonalnym użytku, to pewnie będzie ciężko.
myk byle jak jako tako

rajd3r

#19
Cytat: gom1 w Marzec 08, 2018, 08:03:58 PM
Jeśli Photoshop jest ważny, to od Windows się nie uwolnisz.
Znaczy ważny - na tyle żeby od czasu do czasu zrobić jakieś małe projekty (ale dla siebie - nie dotyczy to pracy).
Właśnie przy Wine PSy - nawet i te nowsze wersje - dają radę (...ponoć)

PomPom

Ludzie mówią, że te starsze dają radę, a i może byś odkrył, że załatwisz swoje, używając alternatywnych aplikacji. Praca nie daruje, ale własny użytek ma miejsce dla poznawania alternatyw.
myk byle jak jako tako

rajd3r

Cytat: Dziadek Starowinek w Marzec 08, 2018, 08:57:40 PM
Ludzie mówią, że te starsze dają radę, a i może byś odkrył, że załatwisz swoje, używając alternatywnych aplikacji. Praca nie daruje, ale własny użytek ma miejsce dla poznawania alternatyw.
Ja w ogóle miałem problem jak na VM instalowałęm Libre Office - i tak szczęście bo teraz wyszła najnowsza wersja 6.0 i trudno siętak przestawić z Office'a na Libre Officea (czy nawet Power Point vs ten z Libre) ... Siłą przyzwyczajenia. Ale tak jak czytam opinie, komentarze to kwestia przestawienia a później już sięnie odczuwa żadnych różnic.

rajd3r

A tak z innej beczki: którego Desktopu w Antegrosie używacie/ który preferujecie ogólnie w Linuxie? Gnome, KDE, itd.?

PomPom

Ja używam MATE, ale KDE Plasma i GNOME też są świetne.
myk byle jak jako tako

rajd3r

Cytat: Dziadek Starowinek w Marzec 10, 2018, 12:04:56 AM
Ja używam MATE, ale KDE Plasma i GNOME też są świetne.

Nie mam żadnego doświadczenia, ale czytałem opinie w internecie i wiadomo: ile ludzi tyle opinii. Ale większość była zgodna z jednym (tu moje pytanie do Ciebie):
Czy podzielasz zdanie że GNOMe jest dla początkujących (tak samo MATE), a KDE dla zaawansowanych?

gom1

Cytat: rajd3r w Marzec 10, 2018, 12:19:23 PM
Czy podzielasz zdanie że GNOMe jest dla początkujących (tak samo MATE), a KDE dla zaawansowanych?
Absolutnie nie jest to prawda. Środowiskami dla zaawansowanych nazwałbym i3, openbox, fluxbox, ale na pewno nie KDE. Powiem więcej: patrząc na najnowsze Gnome, KDE będzie łatwiejsze do ogarnięcia.

A ja nieustannie polecam Xfce. Jest bardzo przyjemne zarówno dla początkującego, jak i dla "wyjadacza" z 20-letnim stażem.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Są środowiska graficzne, które są delikatnie trudniejsze w konfiguracji, ale w większości dystrybucji wszystko jest tak podane, że raczej każde środowisko jest równie proste. Menadżery okien są trudniejsze, ale jak ktoś korzysta tylko z nich, to raczej wie już co robi.
myk byle jak jako tako

Albedo 0.64

#27
@Regolin542: Koledzy jak zwykle się rozpędzają ze swoimi propozycjami. Na początek nie wychylaj się poza Ubuntu i Mint, masz kilka wersji do wyboru. Na portalu linuxiarze.pl są poradniki, opisy, felietony i inne informacje. Czytaj i eksperymentuj, nikt nie dokona lepszego wyboru niż ty sam. Gdy ja zaczynałem "linuksowanie" w 2004 roku nie było nawet szerokopasmowego internetu, płyty instalacyjne kupowałem z czasopismami i samodzielnie uczyłem się informatyki od zera. Ale dałem radę bo CHCIAŁEM. Czego i tobie życzę.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

rajd3r

Dzięki wszystkim za odpowiedzi/ pomoc.
Co do "Desktopu" to chyba wybiorę GNOME'a. Robiłem na VM i KDE mi nie odpowiada. Niby takie "windowsowskie", ale za dużo niepotrzebnych bajerów jak dla mnie.
A z innej kolejnej beczki: O co chodzi z czymś co się nazywa "xmonad" ? Bo widziałem filmiki na YT, ale nie wiem czy to jest pewien sposób wyświetlania okien (czyt. jakiś ułatwiony), czy chodzi o desktop? ... Nie mam pojęcia.

astasz

#29
Cytat: Dziadek Starowinek w Marzec 08, 2018, 06:59:12 PM
Zwykły Debian, ale nie czysty, bo czysty Debian to tylko free :D Taki to już Debian.

Dziadku Starowinku ranisz me serce.
Nawet czysty Debian w wersji instalacyjnej "expert" oferuje repozytoria non-free.
Oferuje także backporty dzięki którym masz dostęp do nowszych wersji oprogramowania.
A jak dopiszesz parę linijek w sources.list to pod względem dostępności najnowszego oprogramowania w tym i no-free potafi wymieść całą resztę z Archem na czele :). Nawet jeśli są to tylko linijki z oficjalnych repozyteriów Debiana.
Pamiętajmy, że cała reszta debianopochodnych - włączając Ubunty, Minta, Sparky itp itd... to tylko nniej lub bardziej udane "doklejki" do Debiana - dobre dla początkujących bo od razu i bez większego wysiłku gotowe do uzycia .
Debian Buster MATE

Zobacz najnowsze wiadomości na forum