Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

MX Linux

Zaczęty przez PomPom, Luty 17, 2018, 08:53:40 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Co jakiś czas zerkam na DistroWatch i patrzę na nowe recenzje. Czasami widuję tam MX Linux. Klikam, czytam - autor chwali MX jako coś prześwietnego. Patrzę na recenzje na samym DW - użytkownicy też bardzo zadowoleni. Moje własne odczucia? Nie instalowałem "na metalu", ale live i wirtualka były przyjemne.

Czym jest MX Linux?
MX Linux to dystrybucja bazująca na Debianie stable, której głównym środowiskiem jest Xfce. Oferuje ona kilka dodatkowych narzędzi oraz repozytorium pełne zbackportowanego oprogramowania. Z tą dystrybucją jest związany chyba jeden user forum Debiana, o którym wiem tyle, że sporo backportuje. Odniosłem nawet wrażenie, że MX na debianowym forum jest jednym z sugerowanych rozwiązań, gdy Debian nie może lub trzeba się na nim pomęczyć.

https://opensource.com/article/18/2/mx-linux-17-distro-beginners
"After testing this baby out for three weeks, I can honestly say that I've never been more satisfied with an operating system"

A wy co sądzicie? Używaliście tej dystrybucji?
myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Luty 17, 2018, 08:53:40 AM
Co jakiś czas zerkam na DistroWatch i patrzę na nowe recenzje. Czasami widuję tam MX Linux. Klikam, czytam - autor chwali MX jako coś prześwietnego. Patrzę na recenzje na samym DW - użytkownicy też bardzo zadowoleni. Moje własne odczucia? Nie instalowałem "na metalu", ale live i wirtualka były przyjemne.
[...]
A wy co sądzicie? Używaliście tej dystrybucji?

Testowałem i mogę polecić, przydałaby się wersja z LXDE :P
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum