Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem ze sterownikami nvidia

Zaczęty przez Alkad Mzu, Maj 05, 2013, 10:00:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alkad Mzu

Ja taki problem tez miałem w większości dystrybucji Linux ze sterownikami Nvidia pavroo o tym wie ponieważ nie raz o tym pisałem teraz mam sprzęt ATI i problemów nie mam mój morał jest taki że Linux 100 razy lepiej współpracuje że sterownikami ATI RADEON więc jak masz problem sprawdź sobie na innej dystrybucji sterowniki od Nvidi działały mi tylko na Ubuntu więc może i Tobie będą działać

sovtware

#1
Ja taki problem tez miałem w większości dystrybucji Linux ze sterownikami Nvidia pavroo o tym wie ponieważ nie raz o tym pisałem teraz mam sprzęt ATI i problemów nie mam mój morał jest taki że Linux 100 razy lepiej współpracuje że sterownikami ATI RADEON więc jak masz problem sprawdź sobie na innej dystrybucji sterowniki od Nvidi działały mi tylko na Ubuntu więc może i Tobie będą działać

Alkad Mzu

#2
mnie stery działały na debianie i archu i znalazłem polecenie nvidia-xconfig - trzeba wydać w trybie tekstowym, zatrzymać /etc/init.d/xdm, działały na starszych wersjach sabayona, coś się krzaczyło od wersji 12, nie poddam się łatwo, trzeba temat rozgryść ;)

Alkad Mzu

#3
może komuś się przyda, więc napiszę co znalazłem; sabayon instaluje mi przy instalacji sterowniki nvidii, ale w pliku /etc/make.conf w sekcji DEVICE i w wierszu INPUT_DEVICE zamiast wpisu "nvidia" jest "fbdrv vesa radeonhd". Może to błąd w sabayonie - radeon zamiast nvidia- lekkkie przegięcie. Znalazłem to w dokumentacji gentoo, oto link http://www.gentoo.org/doc/pl/xorg-config.xml, co prawda jeszcze nie rozwiązałem problemu do końca, ale jetem bliżej

pavroo

#4
Niektóre polecenia wymagają uprawnień administratora. Czy wydałeś to polecenie jako root?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Alkad Mzu

#5
oczywiście

Zobacz najnowsze wiadomości na forum