Dystrybucje Linux > Gentoo

Instalacja Gentoo

(1/3) > >>

PomPom:
Próbował ktoś tutaj zainstalować Gentoo? Udało się to komuś? Czy podobnie jak ja uznaliście, że nie ma to dla Was sensu (lub nie ma sensu w ogóle)? :)

Trafiłem na taki oto poradnik i akurat pisany z myślą o moim lapku, ale jakoś nie palę się do spróbowania.

--- Kod ---https://forum.lukesmith.xyz/thread-5-post-12.html
--- Koniec kodu ---

Sajmon:
Jak pójdę na emeryturę to popróbuję Gentoo :)

Wolałbym już wrócić na PLD tudzież Slackware aniżeli orać Gentoo.

1: ERROR: Failed to compile the "prepare" target...
2. ERROR: Failed to compile the "firmware" target....

Pozdr.

PomPom:
Z PLD nie miałem nigdy do czynienia, ale Slack jest fajny, bo dość szybko "ryje" się w zainstalowanym systemie, a nie trzeba walczyć, żeby w ogóle do środowiska graficznego dożyć :D

Sajmon:
Na tym polega jego prostota. 1-wszy raz instalowałem v7.1 na dx2/50 (aptiva ibm 8MB+256MB HDD) i modemem US Robotics.  Dysk działa do tej pory i ma już 23 (słownie - dwadzieścia trzy) lata.
Na wersji current spędziłem ponad 10 lat z roczną przerwą na OS2/Warp, to były czasy....
Nigdy z Slackware nie miałem probemów, Patryk dbał o to żeby sys chodził jak złoto.
Problemy zaczęły się dopiero gdy poszedłem w kierunku Debiana, ale to już inny dział historii :)

pavroo:
Nie instalowałem jeszcze Gentoo, lecz ostatnio walczyłem z Calculate, bazującym na Gentoo.
Według informacji używa pakietów binarnych, lecz aktualizacja 1GB pakietów trwała 8 godzin (na czterech rdzeniach x 2.7 ghz)... Jakiś absurd...
Wpis jest w drodze...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej