Administracja > Propozycje

Oprogramowanie

(1/7) > >>

MSki:
Moja propozycja jest następująca, aby do działu "Oprogramowanie" dodać zakładkę "Bezpieczeństwo".
Tyle się czyta w sieci i pisze na ten temat, a na Forum trudno znaleźć jakąś opinię i rozwiniętą dyskusję, a jeżeli nawet jest coś wspomniane, to "poutykane" pomiędzy wypowiedziami dotyczącymi innych spraw.

Pozdrawiam.

Antarktyczny:
Moim zdaniem nie potrzebujemy zakładki "Bezpieczeństwo". Linux sam w sobie jest bezpieczny, to nie Windows :)

TataPingu:
"Bezpieczny" ?
- chmmm..., wszystko zależy od tego, co przez to się rozumie...

Jedno jest pewne, w pełni BEZPIECZNYM systemem jest tylko ten OS, który nie posiada żadnych interfejsów...
- nawet USB...!

Takimi sprzętami mogą być np. kalkulatory, autonomiczne elektroniczne maszyna do pisania, jakieś stare "Nintenda", czy "Amigi"...

Wszystko, co może integrować się w sieci narażone jest na kompromitację.

gom1:
Ostatni bug z KDE i pendrive pokazuje, że nawet w przypadku dystrybucji linuksowych trzeba dmuchać na zimne:

--- Kod ---https://sekurak.pl/nazwij-pendrajwa-reboot-po-umieszczeniu-w-porcie-zrebootuje-system/
--- Koniec kodu ---

Antarktyczny:
A tej opcji nie znałem... Ale bądźmy szczerzy, włamanie na Linuxa czy też jego zhakowanie, tudzież zawirusowanie jest równie prawdopodobne,jak załapanie wirusa malarii w Polsce. Bez żartów-sądzę,że nie znam nikogo, podobnie jak Wy, komu ktoś zasyfiłby Linuxa. A z Windowsem nie muszę mówić? U mojej kobiety jakieś dwa lata temu był wirus,który pozmieniał wszystkie rozszerzenia plików, i nic nie dało się zrobić. Jakiś cryptolocker, i to w dodatku niezwykle złośliwy. Diabelsko ciężka sprawa, i dłuuuugo zeszło, nim sprawa się naprostowała. A na Linuxie takich wisieniek raczej nie ma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej