Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro - czy serio taki dobry?

Zaczęty przez PomPom, Styczeń 27, 2018, 02:35:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tenonymous

Co jest w ogóle najlepszym środowiskiem dla Manjaro? XFCE czy KDE?

robson75

Cytat: Tenonymous w Luty 02, 2018, 12:52:23 PM
Co jest w ogóle najlepszym środowiskiem dla Manjaro? XFCE czy KDE?
Moim zdaniem XFCE, chociaż szczerze powiem że KDE Manjaro nie używałem, a to dlatego że DE Plasma mnie w ogóle się nie podoba zdecydowanie wolę XFCE.
Tak na marginesie, to KDE dla mnie się skończyło przez niewspieranie KDE 4 (które moim zdaniem było super dopracowanym środowiskiem).
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Tenonymous

Jakieś problemy z Manjaro XFCE Cię spotkały? :)

PomPom

Najlepsze środowisko? GNOME :DDDDDDD Serio, ładne, przy wtyczkach konfigurowalne, najprędzej w nowości. A tak serio, nie ma chyba najlepszego. Każde w czymś kuluje i ciężko wybrać.
Z tej dwójki... zależy od zastosowań. Jak chcesz lekko i minimalistycznie, to łatwiej to zrobić na Xfce. Plasma jest lepsza pod ogólny desktop. Ładna, funkcjonalna, konfigurowalna. W pakiecie KDE Connect (nie trzeba dociągać połowy innego środowiska), a do tego lepszy menadżer plików, jakim jest Dolphin. No i Xfce chyba bardziej skore do tearingu, chociaż u mnie Plasma na Manjaro też to lubi (chyba coś po stronie Manjaro właśnie). Plasma przy okazji ma plus za bycie serio eye-candy środowiskiem pełbym bajerów, przy czym będąc dość lekką (KDE4 jest cięższe od Plasmy 5).
myk byle jak jako tako

Tenonymous

ale ja pytałem o flagowca wśród środowisk dla Manjaro a nie to które jest najlepsze ogólnie - bo moje dwa ulubione środowiska czyli Gnome i KDE chodzily bardzo źle z Manjaro i chyba ostatecznie pojde na mint xfce - do kwietnia, bo wtedy wchodzi desktop, który za pewne zostanie u mnie na dłużej.

PomPom

Z oboma miałem problemy i już lepiej iść w preferowane środowisko. Najlepszy flagowiec? Xfce, bo bodajże jest jedynym. Najlepsze główne wydanie (nie community)? GNOME.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Tenonymous w Luty 02, 2018, 01:41:22 PM
Jakieś problemy z Manjaro XFCE Cię spotkały? :)
Praktycznie to żadnych problemów z XFCE nie miałem, no może raz gdy sobie włączyłem repo unstable to mi sfiksowały stery mesa od grafy, ponieważ ja jestem na sterach nouveau. A tak to większych problemów z tym DE nie miałem.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Z ciekawości włączyłem sobie właśnie Plasmę (z Xfce korzystam na co dzień) i.. jest tak kolorowo i śłitaśnie :-) Na pewno jest to lepsze środowisko do pokazywania możliwości systemu graficznego. Xfce jest bardziej stonowane i klasyczne (żeby nie napisać siermiężne). KDE odpowiada na potrzeby XXI wieku, Xfce zostało w XX. Jeśli chodzi o wygląd oczywiście, bo możliwościami i funkcjonalnością nie odbiega od "konkurencji".

Z Xfce miałem problemy wyłącznie przy wybudzaniu lapka z uśpienia. I tylko pod Antergosem. Ze Sparky Linux czy Manjaro wszystko działa tak jak trzeba.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Tenonymous

No i nie byłbym sobą gdybym nie spróbował jeszcze raz - zainstalowałem ponowie Manjaro KDE i tym razem wszystko jest okej - to znaczy touchpad trzeba było włączyć ręcznie, ale to po prostu specyfika konfigu KDE. Były też jakieś drobne problemy z łączeniem  internetu przy starcie systemu, ale to już przebolałem i poprawiłem ręcznie.
Póki co jest bardzo okej.

Tenonymous

Jestem naprawdę miło zaskoczony - różnica w żwawości systemu duża w stosunku do Neona[Antergosa KDE miałem stosunkowo krótko to ciężko porównywać] - wjechała przed chwilą aktualizacja - póki co bez problemów.
Jedyny minus jest taki, że dalej problem z tym wifi po starcie systemu. Wyeliminowałem problem na tyle, że teraz w ogóle jest możliwość połączenia, natomiast po starcie systemu połączenie zostaje zerwane i potem trzeba je ręcznie nawiązywać - trochę to niewygodne, ale to w sumie jeden, mały minus jak do tej pory.

PomPom

Też tak mam z Manjaro KDE. Tylko po przejściu na 4.15 czasami się wifi łączy normalnie. Antergos byłby delikatnie szybszy chyba, ale ciągle są to różnice do przyzwyczajenia.
myk byle jak jako tako

Tenonymous

U mnie na 4.15 dalej to samo, ale pomogła zmiana w ustawieniach połączenia -> zabezpieczenia wifi -> opcja "zachowaj dla wszystkich użytkowników(nieszyfrowane)".

Tenonymous

#42
Dzisiaj, nie wiedzieć czemu,  Manjaro przestało nagle wykrywać WIFI. Po prostu go nie widzi - nie było żadnej aktualizacji, po 30 minutach użytkowania systemu połączenie zostało zerwane i już nie wróciło :v

E: problem po stronie laptopa a nie systemu:)

Tenonymous

Tym razem po instalacji Manjaro GNOME wszytko działa jak należy. W niektórych aplikacjach mam manjarowy motyw mimo tego, że wybrałem inny w Gnome Tweak Tools - da się jakoś pozbyć tej zgnitej zieleni? Przykładowymi programami, w którym to występuje jest VirtualBox czy qBitTorrent[wina Qt?].

robson75

Ja proponuje Ci wybranie motywu Vertex-themes, a konkretnie Vertex-dark, który to moim zdaniem jest najlepszy.



A co do programów Qt to musisz sprawdzić czy masz zainstalowany program do konfiguracji Qt5-tools, i w nim wybrać motyw gtk2, a jeżeli nie masz tego programu to musisz doinstalować pakiet qt5ct, a następnie qt5-styleplugin.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum