Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Połączenie EPIM'ów MINT-Android po USB

Zaczęty przez heliodor, Styczeń 24, 2018, 10:00:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

heliodor

MINT Sylvia 18.3(64) KDE na DELL E4300 4GB/500GB
HTC Des.820 Andro.6.0.1

Jako kalendarza do planowania codziennych działań używam kalendarza EPIM uruchamianego pod Windowsem. Tak nawiasem pisząc, ma on bardzo funkcjonalną wersję freware'ową, którą szczerze rekomenduję potrzebującym takiego rozwiązania (ma też wersję PL). Moim zdaniem bije na głowę wiele tego typu softów. Korzystam z niego od wielu lat. Oprócz bardzo dobrze zbudowanego interface'u użytkownika ma on możliwość prowadzenia równoległej kopii na telefonie z Androidem (dedykowana aplikacja), które można synchronizować między sobą. Synchronizację wykonuję po kablu USB (możliwości jest więcej). Epim w emulacji Wine działa super. Problemem jest natomiast to, że nie mogę uzyskać połączenia po USB między EPIM na telefonie i EPIM na Wine. Choć podaję na telefonie adres IP sugerowany przez EPIM na lapku to pojawia mi się na telefonie komunikat o konieczności usunięcia blokady firewalla dla tego połączenia. Nieco zaskakujące to bo telefon na systemie jest widoczny bez najmniejszych problemów. MINT wykrywa go natychmiast po podłączeniu. Mogę kopiować pliki w obie strony, czy korzystać na lapku z androidowego łącza internetowego, a równocześnie połączenie EPIM'ów po USB nie daje się zrealizować. Kombinacje z firewallem Mint'owym, w świetle powyższego, wydają się bez sensu. Szukałem info o firewallu w Wine, ale takiego tematu nie znalazłem.

- W konfiguracji połączenia po USB bardzo pomocna jest informacja z Windowsowego ipconfig /all, ale nie udało mi się znaleźć informacji jak dla Wine otworzyć okno cmd.

- Może ma ktoś pomysł co może blokować owo połączenie po stronie Wine, co z tym zrobić, czy gdzie szukać informacji.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum