Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalator

Zaczęty przez urbek, Styczeń 13, 2018, 08:28:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

urbek

     Mam pytanie odnośnie aktualnego instalatora, bo chciałbym sobie trochę potestować różnych wariantów Sparky, którego mam od dawna na dysku i używam dość bezproblemowo, ale testując nowe warianty chciałbym przeprowadzić pełne instalacje na partycjach, które specjalnie na takie potrzeby mam wydzielone i nie wiem jak teraz jest z instalacją grub, gdyż kiedyś była możliwość odhaczenia, żeby się nie instalował a że dawno się nie bawiłem to chciałbym wiedzieć czy nadal ta opcja jest, bo nie chcę go instalować do każdej nowej instalacji. Każda nowa instalacja będzie mi nadpisywać GRUBa, którego docelowo po skończeniu zabawy zabraknie mi w moim głównym systemie a przecież mając już GRUB zainstalowany na dysku mogę sobie w nowych instalacjach poprostu zaktualizować listę startową. Czy jest w instalatorze możliwość wyłączenia instalacji GRUB ?

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

urbek

Dzięki Pavroo :)  Pobawię się w wolnym czasie, bo  są wersje, których nigdy nie widziałem a czasem mi się nudzi :) Maszyny wirtualnej nigdy nie próbowałem więc nie znam się na tym a mam specjalnie wydzielone dwie partycje na dysku to mogę w najbardziej miarodajny sposób przyjrzeć się działaniu poszczególnych kompilacji a zapewne i tak zostanę przy mojej starej wersji sparka z xfce więc nie chcę potem kombinować z przywracaniem gruba po wyczyszczeniu testowanych dystrybucji

Zobacz najnowsze wiadomości na forum