Anarchy nie ma obecnie własnego repozytorium; poprzedni wpis był z czasów, gdy jeszcze takie repozytorium istniało, ale cóż - czasy się zmieniają (mowa o obecnej wersji 1.0.2). Zen-installer może dodać repozytorium revengeos, ale nie musisz.
Oba instalatory (bo trudno to nazwać systemami) różnią się właśnie swoimi instalatorami. W Anarchy jest bodaj instalator wywodzący się z tego, który był niegdyś w Archu, zaś w zen-installer jest instalator z RevengeOS (stąd te elementy tego systemu, które widzisz).
W obu przypadkach, instalacja przeprowadzona za ich pośrednictwem może dać Ci system, który praktycznie niczym nie będzie się różnić od Archa zainstalowanego w "arch-way". Mogą się zdarzyć jednak tego typu rzeczy, jak instalacja zbędnych sterowników, czy zbędnego oprogramowania. Po prostu trzeba to potem sprawdzić, podobnie jak np. ustawienia w /etc/skel, czy /etc/profile.d/. Jeśli pamiętam, to Anarchy daje "czystszą" formę (praktycznie bez żadnych naleciałości).
Oprócz tych dwu, są jeszcze inne metody "łatwej" instalacji Archa. Narzędzia dostępne np. na github, sf.net... Są też informacje na BBS Archa.
IMO - Jeśli się już zdecydowałeś na instalację Archa za pośrednictwem jakiegoś skryptu, to po prostu zainstaluj i potem się będziemy bawić. Instalator Anarchy (jeszcze jako Arch-Anywhere) został kiedyś opisany na jakimś blogu podpiętym pod dobreprogramy.pl. W obu przypadkach (Zen, czy Anarchy) instalacja jest dosyć prosta, choć trzeba wiedzieć co się robi. Mi przypomina nieco instalację np. Debiana 4, czy RedHat 6 (jeśli jeszcze je pamiętam

. Przed instalacją warto jest po prostu przemyśleć co się chce zainstalować, jak się chce zainstalować, co ma odpowiadać za poszczególne funkcje w systemie itp. itd. bo potem zostanie Ci zadanych przez instalator od groma pytań. Lepiej wcześniej znać na nie odpowiedzi.
I jeszcze krótkie zasady dla Anarchy (poniekąd i dla Zen-Installer):
1. Dobrze jest dokonywać instalacji po kablu.
2. Jeśli masz możliwość wyboru "Arch base" lub "Arch base devel" - wybierasz pierwsze, bo drugie to wersja testowa, która raczej nie jest dla Ciebie.
3. Spośród dostępnych kerneli (będzie ich bodaj 4) spróbuj linux-zen, bo ten jest w typowo dekstopowych zastosowaniach po prostu "lepszy".
4. Jeśli będziesz wybierać DE/WM sugerowałbym te, które nie są "custom"; prawdopodobnie będzie mnie problemów w przyszłości.
Reszta - wg uznania i potrzeb.