Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

System operacyjny bez live-cd

Zaczęty przez nolokon, Styczeń 07, 2018, 01:44:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

nolokon

Cześć, szukam systemu, który będę mógł zainstalować na pendrive i używać go jako własny komputer na każdym innym (mam na myśli, aby wszystko się zapisywało i wczytywało to ponownym włączeniu).
W systemie tails mogę wczytać ustawienia aplikacji, lecz to trochę mało.
W systemie Slax jest to na czym mi zależy, lecz najnowsza wersja wyszła dość niedawno i jeszcze nie ma żadnych poradników, a sam nic nie ogarnę :/
Poradzicie inny system lub pomożecie z jednym z wyżej podanych?
Pozdrawiam.

PomPom

Slax jest oparty na Debianie stable, więc może te poradniki odnoszą się również do niego. Nigdy nie sprawdzałem tego, ale chyba Puppy i Porteus są pomyślane na pendrive.
myk byle jak jako tako

lami07

Dziadek dobrze gada. Sam używam slaxa. Ale jeśli bardzo chcesz to możesz inny system tak używać. Wrzucenie w wyszukiwarkę zwrotów ubuntu i persistent live usb , wypluje dla ciebie odpowienie poradniki dla ubuntu. Analogicznie możesz poszukać rozwiązań dla innych dystrybucji.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

nolokon

A jakiego Slaxa dokładnie używasz?
9.3.0 wyszedł miesiąc temu a pewnie lepiej mi pójdzie na starszej wersji, która jest już dobrze opisana w internecie.

pavroo

Ubuntu/Lubuntu/Xubuntu to dobre rozwiązanie, zmiany zapisywane są na penie w oddzielnym folderze i ładowane podczas startu live.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum