Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mint 18.3 - co dalej w instalacji?

Zaczęty przez NoName, Styczeń 06, 2018, 10:41:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

NoName

Witam, jako świeżo upieczony użytkownik linuxa: nie wiem co dalej w procesie instalacji. Proszę o pomoc i odrobinę wyrozumiałości.
Wydaje mi się że wykonałem wszystko zgodnie z zaleceniami zawartymi na linuxiarze.pl: z płyty live uruchomiłem gparted (nie bez problemów :) ), wykonałem podział na partycje i rozpocząłem instalację. Dotarłem do momentu z wyborem partycji

Wybrałem tryb ręczny i mamy do wyboru szereg partycji.

Teraz wybierając partycje 100 MB sda6 pojawia się:

Więc daję: zmień

I jak sformatować tą partycję?
Mam dysk 2 TB, połowa jest na windows druga połowa na Mint.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

lami07

Witaj. Zanim zaczniesz instalacje, odrób lekcje. Zapoznaj sie z dostępnymi w necie poradnikami na temat instalacji minta/linuksa na kompach z uefi. Dopiero później wróć na forum z pytaniami. Oto przykładowy poradnik https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=163126
Pozdrawiam.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

PomPom

Wywal trzy ostatnie partycje. Zrób jedną 20GB ext4 i punkt montowania / . Zrób drugą jako swapa i daj tak z 4GB (co i tak pewnie nadal jest za dużo, ale już dużo lepiej, niż prawie 17GB). Reszta to znowu ext4 i punkt montowania /home. Ta fat32 z boot managerem powinna mieć /boot/efi.

EDIT. Chyba że nie chcesz osobno /home, to robisz większą / .
myk byle jak jako tako

NoName

Dziękuję za poświęcony czas. To co dla was wydaję się proste niestety dla laika jest trochę zawiłe. Ale Mint już śmiga  ;D. 

Zobacz najnowsze wiadomości na forum