Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Brak menu kontekstowego w miętowym cynamonie (prawy przycisk)

Zaczęty przez Roct, Styczeń 07, 2018, 05:47:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

A jeżeli to nie pomoże, to radziłbym zmienić środowisko graficzne, np. na XFCE, też jest ładne, a plusem tego DE że jest lekkie oraz szybkie.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Roct

Skombinowałem do lapka mysz USB i tam wszystko gra. PPM na Menu i do wyboru mam: O programie...; Konfiguracja... (wielokropek bo więcej nie widać); Usuń 'Menu'. Ale wkrótce odkryłem, że touchpad też działa, lecz w przeciwieństwie do windy, której wystarczyło stuknięcie prawym palcem, mint wymaga naciśnięcia obydwoma palcami, aż touchpad kliknie. Tak emuluje prawy przycisk. Chciałbym to zmienić, ale nie widać opcji zmiany - chyba trza się przyzwyczaić.
A jak zmienić dwuklik lewym przyciskiem, na pojedynczy, by samo najechanie kursorem zaznaczało ikonę/folder?

TataPingu


robson75

Cytat: Roct w Styczeń 09, 2018, 02:22:34 PM
A jak zmienić dwuklik lewym przyciskiem, na pojedynczy, by samo najechanie kursorem zaznaczało ikonę/folder?
Po prostu, uruchamiasz Nemo: edycja > preferencje.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Roct

Ta nazwa Nemo nigdzie nie figuruje, ale wreszcie znalazłem.

Czy WINE jest w stanie uruchomić każdy program windowsowy, czy może programy te muszą po kolei być w WINE uwzględniane.
https://ubuntu.pl/czytelnia/2010/08/03/wine-dla-poczatkujacych-czyli-instalacja-konfiguracja-i-obsluga/
Tutaj, w dziale "Przygotowanie Wine do instalacji oprogramowania" piszą jak za pomocą Midnight Commandera wyszukiwać odpowiednich bibliotek, które dostosowują WINE do windowsowych programów, ale nie jestem w stanie tego zrobić. Żadnych tam ilustracji. Otóż polubiłem CometPlayera do plików audio i AdiIRC javowego klienta IRC. Da się, czy nie ma szans?

robson75

A czy Ty masz katalog domowy na pulpicie? jeżeli nie, to wejdż w ustawienia systemowe > pulpit i tam zaznacz katalog domowy.
2 opcja, w menu start Nemo powinien być w ulubionych.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

Dot. Wine
Nie, nie każdy. Wszystko zależy od wymogów danego programu. Trzeba po prostu próbować, lub ew. spojrzeć na:
https://forum.winehq.org

Jako początkującemu polecam instalację q4wine (w terminalu):

sudo apt-get install q4wine

Program jest o wiele przystępniejszy dla początkującego (bazuje na wine).

A co do playera i klienta irc przeanalizuj sobie linuksowe oprogramowania.
Programy pod linuksa nie dość, że są lepiej i funkcjonalniej dopracowane, to będą lepiej działać.
Dotyczy to m.in. playerów, a z tego względu, że wine nie ma bezpośredniego dostępu do sprzętu (souncard), jedynie go emuluje

Roct

Mam katalog na pulpicie od chwili instalacji. Jeśli nie zapomnę jak odpala się Nemo, będzie dobrze.:)

http://q4wine.brezblock.org.ua/documentation/en_us/03-first-startup-wizard.html
Zaciąłem się przy instalacji q4wine, przy kroku 5/8. Pola "binary" i "arguments" są puste. Chyba se odpuszczę.
Obczaję te linuxowe programy, może dadzą się dopasować do mego widzimisię, bo HexChat się nie daje.

robson75

Moje zdanie na temat instalacji wine jest następujące: Po kiego instalować wine w Linuksie, skoro Linux ma swoje programy (niejednokrotnie lepsze od windowsowskich), jeśli chodzi o gry to jest Steam. Tak więc wine jest zbędne w systemie Linux.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Cytat: Roct w Styczeń 11, 2018, 01:26:42 PM
Mam katalog na pulpicie od chwili instalacji. Jeśli nie zapomnę jak odpala się Nemo, będzie dobrze.:)

Obczaję te linuxowe programy, może dadzą się dopasować do mego widzimisię, bo HexChat się nie daje.
Po dwukliku na katalog domowy uruchamia się Nemo (oczywiście można to zmienić na jednoklik).

HexChat, moim zdaniem jest jednym z lepszych programów IRC. Którego sam używam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

Q4wine
w punktach w których się "zaciąłeć" nanieść po prostu prawidłowe ścieżki.
Może być tak, że w Twojej dystrybucji wine i wineserver ulokowane są w innym miejscu systemu (trochę "poszperaj" pod katalogami systemu.

Jeśli nie uda Ci się z q4wine, to zainstaluj playonlinux (w terminalu)

sudo apt-get playonlinux

W playonlinuxie programy pod windę instalujesz "prawie" automatycznie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum