Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Komunikator - alternatywa dla "jedynie słusznego" rozwiązania.

Zaczęty przez MSki, Grudzień 21, 2017, 07:36:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Bez zbędnych opisów.
Szukałem alternatywnego komunikatora, którym mógłbym zastąpić ten "jedynie słuszny" i aby komunikator ten był dostępny bez ograniczeń również na pozostałe systemy operacyjne.
Tu nieco o tym, szwajcarskiej firmy komunikatorze - https://www.salon24.pl/u/epkun/745004,rezygnuje-z-komunikatora-whtsup-i-przechodze-na-wire
A pod tym linkiem do pobrania - http://www.benchmark.pl/aktualnosci/wire-nieszpiegujacy-komunikator-przeszedl-audyt-bezpieczenstwa.html

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej


PomPom

myk byle jak jako tako

MSki

To nie jest temat o cenzurze...której brak, ale o alternatywnych komunikatorach.
Masz inne ciekawe propozycje, to pisz.

PomPom

Mnie chodzi o to, żebyś sprecyzował o co ci chodzi, bo jak widzisz nie tylko ja miałem problem z odgadnięciem o co ci chodzi. Telegram jest dobry, ale zależy z jakich rzeczy korzystasz.
myk byle jak jako tako

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Mr_Ulcer

Dla mnie w roli jedynie słusznego nienawidzonego jest Messenger, bo z niego korzysta większość moich znajomych i rodzina. I szczerze nie lubię szczególnie mobilnych aplikacji tego klienta.

Trochę bardziej prywatna wersja klienta messengera to Caprine
Tu trochę o tym kliencie:
https://404.g-net.pl/2017/11/caprine-2-7-1/

Wspomniany Telegram polecam, używam, multi-platformowy (telefony i pc) dla mnie dużą zaletą jest brak ograniczenia w załącznikach, bo nie muszę się bawić i kombinować wysyłając większe niż 25 mb paczki

Jeśli zależy Ci na prywatności to zdecydowanie Signal. Multi-platformowy jak telegram. Nie sprawiał mi problemów nigdy.

A jak chcesz kombajn do obsługi wszystkiego w jednym miejscu to na przykład Franz, choć osobiście miałem trochę problemów pod Linuksami z powiadomieniami i wieszaniem się niektórych klientów. Reset pomagał.

TataPingu

Wymieniłem już pod poprzednim tematem (o Archi i MS Office), ale się powtórzę:

linphone (pod linuxa, windę i smartfona)

i

ekiga (tak samo, jak w/w)

Oba testowane i z powodzeniem używane

Jest jeszcze QuteCom ale tego nie wiele testowałem (częste zmiany właściciela)

MSki

Nie chcę być oryginalny, ale ja zainstalowałem szwajcarskiego Wire.
Jest na wszystkie systemy operacyjne, więc problemów z namówieniem tych co pracują na Windowsie, czy Mac'u do używania tego komunikatora być nie powinno.
Dodatkowy plus, to taki, że jest w części spolszczony. Instalacja jak i założenie konta przebiegło bez problemu.

TataPingu

MSki
- spojrzałem chwilę na stronę (wire), powiem szczerze, że nie znałem.
Wygląda ciekawie, na pewno warte zainteresowania.
A co najważniejsze, to u nas, w EU...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum