Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Budgie – nie działa przezroczystość i cienie, występuje jakiś dziwny bug w menu

Zaczęty przez Nikt mnie nie loffcia, Grudzień 16, 2017, 03:48:22 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nikt mnie nie loffcia

Cytat: Dziadek Starowinek w Grudzień 16, 2017, 08:48:33 PM
Idź w inne środowisko. Przy starym kompie Budgie to trochę marnowanie zasobów.
Dlaczego? W niczym mi takie ,,wypasione" (jak na ten komputer) środowisko nie przeszkadza, nie spowalnia programów ani gier, a ładnie wygląda.
Edit. Można się chyba domyślić, że moje wydanie jest oparte na Debianie testing?

PomPom

Jak procek nie wspiera 64 bitów, to raczej mocą nie powala. Ja ci mogę jedynie doradzić zmienić distro, a że ciężko z tym, to znowu o coś zapytam - dlaczego nie Ubuntu?
No i co do tego domyślenia. Można się domyślić, ale po czym? Zarówno Sparky stable (Debian stable) i rolling (testing) mają minimalny instalator. Jak pavroo, który zajmuje się tym distrem, nie odczytał tej oczywistości, to może taka oczywista nie jest.
myk byle jak jako tako

Nikt mnie nie loffcia

Cytat: Dziadek Starowinek w Grudzień 16, 2017, 09:11:08 PM
Jak procek nie wspiera 64 bitów, to raczej mocą nie powala. Ja ci mogę jedynie doradzić zmienić distro, a że ciężko z tym, to znowu o coś zapytam - dlaczego nie Ubuntu?
Jest awaryjne. I niedługo przestanie wspierać 32 bity.
A ta oczywistość polegała na tym, że budgie-desktop dopiero od wersji 10.4, która jest dostępna tylko w testing, ma opcję przezroczystego panelu. Czyli to nie taka do końca oczywistość ;/

PomPom

Ubuntu 16.04 LTS będzie miało jeszcze trochę czasu wsparcia. Teraz distra porzucają po kolei 32 i mimo powstawania pobocznych projektów, które mają to wsparcie zachować, raczej powinno się w ciągu następnych lat przeskakiwać na 64. Szkoda, że awaryjne :/ Sprawdzałeś wersję LTS? Bo można do niej z PPA dograć nowsze Budgie, jeżeli to by było problemem.
myk byle jak jako tako

pavroo

Sprawdziłem wersję na sparku 5.
Włączenie wbudowanego motywu oraz animacji w ustawieniach budgie usuwa opisane problemy.
Inne motywy, w tym Sparky 5 nie jest w pełni kompatybilny z Budgie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Nikt mnie nie loffcia

Cytat: pavroo w Grudzień 16, 2017, 09:31:49 PM
Sprawdziłem wersję na sparku 5.
Włączenie wbudowanego motywu oraz animacji w ustawieniach budgie usuwa opisane problemy.
Inne motywy, w tym Sparky 5 nie jest w pełni kompatybilny z Budgie.
Świetnie. Czyli to wina głupich motywów, a ja już szukałem brakujących sterowników. Wcześniej miałem motyw stworzony specjalnie dla Budgie, to tego problemu nie widziałem. Dziękuję.

Á propos PPA – nie podoba mi się ten system. Po kilkunastu programach zainstalowanych w ten sposób, polecenie ,,apt update" wykonywało się kilka minut. Ale to już offtop.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum