Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Budgie – nie działa przezroczystość i cienie, występuje jakiś dziwny bug w menu

Zaczęty przez Nikt mnie nie loffcia, Grudzień 16, 2017, 03:48:22 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nikt mnie nie loffcia

Dobry. Zainstalowałem dzisiaj Sparky, wszystko git, ALE... nie działają niektóre ficzery z budgie-desktop. Wcześniej miałem Debiana, na którym przedtem było również zainstalowane LXDE i wszystko wyśmienicie śmigało. Teraz nie mam przezroczystości i cienia panelu oraz występują dwa dziwne bugi. Mam screenshot.
Ściągnąłem Compiza, ale nie dało to nic oprócz fikuśnych eFFektów. Pomocy.

robson75

Nie rozumiem co niektórych użytkowników Linuxa. To po kiego instalujecie wynalazki typu Budgie, Deepin, przecież są sprawdzone środowiska graficzne typu Xfce, Mate, Lxde, i zamiast używać tych sprawdzonych to pchają się w jakieś wynalazki, i potem są takie wpisy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Nikt mnie nie loffcia

Cytat: Robert75 w Grudzień 16, 2017, 04:04:55 PM
zamiast używać tych sprawdzonych
Rozumiem, że ,,te sprawdzone" są absolutnie doskonałe i nie mają żadnych bugów?

PomPom

A ja się wstawię za OPem. Budgie też jest sprawdzonym środowiskiem. Większości te środowisko działa bez problemów, to nie rozumiem dlaczego OP miałby rezygnować z używania tego, co mu się podoba. No i jeżeli mniej znane środowisko uznać za "wynalazek", to mielibyśmy teraz tylko dwa słuszne wybory - GNOME i KDE.

Do OPa: Wydaje mi się, że Sparky nie jest najlepszym distrem dla tego środowiska. Też miałem problemy podobne, ale na wirtualnej maszynce. Jest powód, dla którego potrzebujesz akurat Sparky, a nie czystego Debiana?
myk byle jak jako tako

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Nikt mnie nie loffcia

Cytat: Robert75 w Grudzień 16, 2017, 04:12:06 PM
Właśnie tak. Np. SparkyLinux XFCE Rolling działa idealnie.
A Budgie działa idealnie na Debianie. To ci dopiero zbieg okoliczności!

Cytat: Dziadek Starowinek w Grudzień 16, 2017, 04:09:16 PM
Jest powód, dla którego potrzebujesz akurat Sparky, a nie czystego Debiana?
Sparky ma bardzo wygodny instalator. Na Debianie musiałbym instalować wszystkie serwery grafiki itp. samemu, czego się boję, bo nigdy jeszcze nic takiego nie robiłem. Szukałem jakiegokolwiek distra, które chodzi na 32 bitach i nie jest Ubuntu.

pavroo

Budgie, które zainstalowałeś na Sparky pochodzi prosto z repo Debiana.
Czarne tło w panelu prawdopodobnie jest efektem domyślnego motywu Sparka, więc spróbuj inny.
Brak przezroczystości - sprawdzałeś ustawienia Budgie? może trzeba aktywować?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Nikt mnie nie loffcia

Cytat: pavroo w Grudzień 16, 2017, 05:33:09 PM
Czarne tło w panelu prawdopodobnie jest efektem domyślnego motywu Sparka, więc spróbuj inny.
Widzisz, że jest ustawiony taki z internetu. Z innymi jest to samo.

Cytat: pavroo w Grudzień 16, 2017, 05:33:09 PM
Brak przezroczystości - sprawdzałeś ustawienia Budgie? może trzeba aktywować?
Sprawdzałem. Cień też nie działa, toteż podejrzewałem, że brakuje Compiza.

PomPom

Dlaczego potrzebujesz distra 32-bit? Bo bez tego byłoby dużo łatwiej z Manjaro Budgie albo Solusem.
myk byle jak jako tako


gom1

Jeśli tylko CPU wspiera 64-bity, to spokojnie możesz instalować taką wersję systemu.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej


pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Nikt mnie nie loffcia

Cytat: pavroo w Grudzień 16, 2017, 08:33:10 PM
Podstawowe pytanie: którą wersję Sparka zainstalowałeś - 4 czy 5?
5. Ściągnąłem obraz Minimal GUI, wybrałem instalator ekspercki, świeżo spartycjonowałem dysk i na końcu wybrałem środowisko Budgie.

PomPom

Idź w inne środowisko. Przy starym kompie Budgie to trochę marnowanie zasobów.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum