Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Złe wyświetlanie obrazu na laptopie

Zaczęty przez BUDZAK, Kwiecień 10, 2013, 08:26:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

BUDZAK

Witam mam problem zainstalowałem na swoim laptopie HP Pavilion ze4400 Lubuntu w wersji 12.04 instalacja przebiegła prawidłowo. Po kilku restartach zaczęły się schody obraz na moim laptopie nie mieści się na ekranie i jego prawa i dolna strona jest niewidoczna znajduje sie poza ekranem jak klikę w start widać tylko ostatnią zakładkę od góry. Zmiana rozdzielczości nic nie daje obraz cały czas jest przycinany. Od tego czasu sprawdziłem już 3 wersje lubuntu i jedną xubuntu wszystkie zachowują się tak samo natomiast ubuntu już wyświetla obraz prawidłowo tak samo jak win xp. Jest to moje pierwsze spotkanie z systemem linux i jestem w nim całkiem zielony. Nie wiem czy jest możliwość ustawienia obszaru wyświetlania obrazu w xrander próbowałem się nim trochę bawić jednak bez skutku. Dziwi mnie fakty że na początku wszystko wyświetlane było prawidłowo dopiero po pewnym czasie obraz zaczął świrować zaznaczam że nic w tym czasie nie zmieniałem w ustawieniach. Jak ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc w sposób  łopatologiczny ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum