Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Skywavelinux problem z instalacją

Zaczęty przez batee, Grudzień 09, 2017, 04:18:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

batee

Czy ktoś próbował instalować Skywavelinux 3.0.2. Wersja Live działa, ale próba instalacji w pewnym momencie kończy się komunikatem "instalator napotkał jakiś problem.....", tak samo miałem przy wersji 2.3.1. Wersja 3.0.1 instaluje się bez problemowo.

robson75

Gdzie Ty wynalazłeś to distro? gdzie nawet nie ma jej na DistroWatch.
Nie prościej spróbować coś zainstalować bardziej znanego?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

Robert75
- bo to specjalistyczna dystrybucja, prawdopodobnie jest mu to potrzebne

Batee
- a może jednak lepiej zainstalować, tak, jak podpowiada "Robert75" coś "znanego", a Skywave używać, jako wirtualnej maszyny?

http://landoflinux.com/linux_install_sky_wave_linux_sdr.html

No chyba, że chcesz mieć PCta tylko do tego celu, to co innego

batee

Od dawna mam PC tylko z tą dystrybucją, ale w starej wersji, a teraz potrzebuję zainstalować tę najnowszą. Pisałem do twórcy,ale nie odpowiedział. Miałem nadzieję że któryś z forumowiczów także tego używa.

TataPingu

Za mało informacji.
Jeśli z livea działa poprawnie, to, przynajmniej teoretycznie, z instalacją nie powinno być problemów.
Co to za "problem", możesz przybliżyć ?

batee

W końcu udało się zainstalować tę wersję. Przy instalacji jakiejkolwiek dystrybucji zawsze tworzyłem 3 partycje, i wybierałem ręczne montowanie partycji, jedną partycję jako / , drugą  jako /home a trzecia to partycja wymiany. W przypadku tej wersji skywavelinux musiałem utworzyć tylko partycję wymiany, a w czasie instalacji wybrać opcję wyczyść cały dysk i zainstaluj Skywavelinux.

TataPingu

No nieciekawie, w sumie to nie pokrywa się ze standardami unixa/linuxa.
Ale możesz to teraz zmienieć - stworzyć dodatkowe partycje i tak zmanipulować fstab (/etc/fstab), że będziesz mieć, jak dotychczas

batee

Zapomniałem jeszcze dodać, że podczas instalacji nie należy zaznaczać opcji "pobierz aktualizacje podczas instalacji systemu". Po za tymi niedociągnięciami dystrybucja jest bardzo fajna.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum