Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dziwne zachowanie Firefoxa

Zaczęty przez martel, Grudzień 08, 2017, 04:37:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

martel

Właśnie zainstalowałem nowego Kubuntu, ale co pierwsze zauważyłem to przy minimalizacji lub maksymalizacji okna, a także przy zamkykaniu wszystko dziwnie migota, czasem trzebaa kilka razy kliknąć, żeby zamknąć. Maksymalizuje się jakoś dziwnie, bo nie pojawia się całe okno, tylko poszczególne elementy ekranu, a dopiero potem cała reszta.

Druga sprawa, to brak polskiego i chociaż ustawiłem język to nadal wszystko jest po angielsku.

Jak to można poprawić?
pozdrawiam

lami07

Witaj. Podaj parametry kompa i wersje firefoxa. Wydanie kubuntu to 17.10?
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

PomPom

https://kubuntu.org/news/plasma-5-11-3-bugfix-release-now-in-backports-ppa-for-artful-aardvark-17-10/
Dobrze będzie wpierw trochę zaktualizować Plasmę.

Co do języka, na pewno dajesz "zastosuj", gdy ustawiasz polski? Dodatkowo możesz wywalić w ogóle angielski i przymusić system do polskiego.
myk byle jak jako tako

martel

Z językiem robiłem wszystko dobrze, nic nie pomogło, ale po zrobieniu aktualizacji wszystko hula jak trzeba.
Dzięki za pomoc :)

lami07

Jeśli korzystasz z ff57 to spolszczenie znajdziesz tu:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/polski-language-pack/
A słownik tutaj:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/polish-spellchecker-dictionary/
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

martel

Z językiem jest wszystko ok. Ale to mruganie jest męczące.
Dzieje się tak we wszystkich oknach nie tylko w mozzili. Przy otwieraniu, zamykaniu, minimalizacji. Najpierw mruga, a potem pojawia się na raty, tam gdzie najadę kursorem. Jak zamykam to najpierw mruga, a potem trwa to dłuższą chwilę zanim się zamknie.

PomPom

Jaki sprzęt? I czy masz dograne sterowniki odpowiednie do karty?
myk byle jak jako tako

martel

Cytat: Dziadek Starowinek w Grudzień 09, 2017, 10:57:31 AM
Jaki sprzęt? I czy masz dograne sterowniki odpowiednie do karty?
Mam kilkuletniego Asusa, karta GeForce. A czy mam sterowniki, nie wiem, sam nic nie dogrywałem.
Ale z tym migotaniem to dziwna sprawa, czasem jest a czasem nie.
Dzisiaj uruchomiłem kompa i migotało, zrestartowałem i jest dobrze. Nie wiem od czego to zależy.

PomPom

W menadżerze sterowników, czy co tam jest, sobie wybierz własnościowe sterowniki. Kilkuletni ASUS mało mówi, ale jeżeli nie był z niższych półek, to jakoś powinien Plasmę udźwignąć.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

martel

dzisiaj działa bez zarzutu, może już się jakoś ułożył, zobaczymy co dalej :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum