Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją na Power Mac G5

Zaczęty przez kimi, Listopad 22, 2017, 08:51:25 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kimi

Witam jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość i ulgowe potraktowanie. Staram się zainstalować Fedorę na Power Mac G5. Podczas przechodzenia kolejnych kroków kreatora pojawia mi się taki komunikat partycja sdb musi posiadać etykietę dysku mac nie bardzo rozumiem o co chodzi ponieważ poczyniłem wszystkie kroki zrozumiałe dla "makowca". Czyli zmieniłem nazwę tego 150 GB dysku który cały jest przeznaczony do instalacji Fedory. Instalowałem już kilka różnych dystrybucji Linuxa na komputerach PC. Obecnie już trzeci rok męczę tego PPC i nic - uparcie odmawia współpracy. Na innych dystrybucjach Linuxa nawet kreator się nie chce załadować.

Konfiguracja komputera:

Procesor PowerPC G5 2.5 ghz x2
Pamięć RAM 5 GB
Dysk twardy 150 GB x2 - jeden z systemem Mac OS X 10.5
Karta graficzna NVIDIA GeForce 6800 Ultra DDL

Może ktoś z Was będzie potrafił mi pomóc ponieważ jedynym ratunkiem po zaprzestaniu wsparcia dla platformy PPC przez Apple dla tej maszynki jest Linux. A ja jako grafik nie czuje się na siłach aby posługiwać się biegle klawiaturą ;)

Fotografia komunikatu na ekranie:
http://s1.fotowrzut.pl/7E5LB02K4H/1.jpg

Zobacz najnowsze wiadomości na forum