Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kali autokonfiguracja sieci

Zaczęty przez Shorky, Grudzień 05, 2017, 01:27:23 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Shorky

Hej dopiero zaczynam zabawę z Linuxem, staram się zainstalować Kali Linuxa Debian64 na Oracle VM VirtualBox'ie.  Podczas autokonfiguracji wyskakuje błąd "Network autoconfiguration failed Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly." Używam karty sieciowej TP-LINK TL-WN722N, w ustawieniach sieciowych virtual boxa mam wedle zaleceń zaznaczoną opcje "Bridged Adapter"  i wybraną moją kartę. Próbowałem instalować go będąc podłączonym do różnych sieci i ściągać sterowniki do karty problem jednak cały czas występuje. Na tutorialach które oglądałem autokonfiguracja przebiega bez problemu. Z góry dziękuje za pomoc :)

robson75

No to na początek Kali to jest zły wybór, ponieważ to distro wymaga wiedzy choćby podstawowej. Na początek proponuje Ubuntu lub LinuxMint.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Shorky

Kurs który teraz robię jest bardzo przystępny i wszystko jest podane na przysłowiowej tacy i właśnie dlatego zależy mi żeby przebrnąć przez ten etap tylko i uczyć się dalej.

robson75

Właśnie na tym to polega, na nauce. Ale po co od razu rzucasz swoje możliwości na głęboką wodę.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum