Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Antergos - Wifi/Ethernet problem

Zaczęty przez Gostop, Grudzień 04, 2017, 08:18:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gostop

Witam,
od kilku tygodni próbuje rozwiązać następujący problem, mianowicie nie jestem w stanie połączyć się z niektórymi sieciami używając WiFi jak i po kablu. Moja domowa sieć działa bez problem ale np w biurze nie mogę się połączyć z siecią ani przez kabel ani przez WiFi. Próbowałem chyba już wszystkiego co poradzili mi na forum Antergosa ale nic to nie dało, liczyłem, że przedwczorajszy update kernela pomoże jednak też nic to nie dało, cały czas dostaje ten sam error:

wlp3s0: failed to remove key (1, ff:ff:ff:ff:ff:ff) from hardware (-22) fix

Dodam, że na mając zainstalowanego Manjaro i Ubuntu na tej samej maszynie łącze się z wifi w biurze bez żadnych problemów. Podobno ten patch https://bugzilla.kernel.org/attachment.cgi?id=260597&action=diff&collapsed=&headers=1&format=raw
naprawia ten błąd, niestety jestem dość świeżym użytkownikiem linuxa i nie mam pojęcia jak to zainstalować, więc jeśli ktoś jest w stanie mnie pokierować lub zna inne rozwiązanie tego problemu byłbym bardzo wdzięczny.


PomPom

Manjaro i Ubuntu mają inne kernele - jakie? Może starczy wgrać linux-lts i z niego odpalać.
myk byle jak jako tako

Gostop

Nie pamiętam na jakich kernelach odpalałem ubuntu i manjaro. Odpalenie na linux-lts nie pomaga.

robson75

Ja również miałem problem z połączeniem, na szczęście udało mi się rozwiązać ten problem.
  https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,2444.msg11024.html#msg11024
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

#4
Ja na Twoim miejscu bym zainstalował pakiet usb_modeswitch przez yaourt, a mianowicie:
yaourt -Sb usb_modeswitch
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Gostop

#5
Zaintalowałem na Antergosie i nic nie pomogło, zainstalowałem Manjaro i o dziwo mam identyczny problem mimo ze wcześniej wifi działało.

update:

Sytuacja wyglada tak, że na Manjaro wifi działa na live usb i zaraz po instalacji ale gdy zrobie sudo pacman -Syu to wifi przestaje działać mimo ze nie zmieniam kernela, wiec zapewne to wina najnowszych sterowników, dobrze myslę?

robson75

Pakiet usb_modeswitch nie odpowiada za połączenia z wifi, jedynie za połączenia ethernet-owe. Ponieważ połączenie z netem w Manjaro działa bez zarzutu, to właśnie ostatnio aktualizowany pakiet usb_modeswitch namieszał trochę w systemie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum