Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pomoc w wybraniu systemu

Zaczęty przez sovtware, Kwiecień 06, 2013, 08:10:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Witam jest to możliwe aby laptop chodził szybciej niż Pc ?

Sprzęt mam taki sam jak na komputerze miałem różnica tylko karty graficznej z Nvidi teraz mam ATI i procesor dwu rdzeniowy AMD

AMD Turion x2 Dual Core Mobile Procesor RM – 70

2 GB ram dokładnie dostępne 1,75 gb SDRAM

Dysk twardy 250 5400RPM

prosiłbym o pomoc w wybraniu systemu dla tego sprzętu będę wdzięczny

laptop jest używany za 300 zł TOSHIBA i chciałbym aby pochodził mi płynnie i jeszcze przez parę lat teraz mam Windowsa 7 po straciłem wszystkie płytki instalacyjne po włamaniu i zdemolowaniu mi mieszkania

pozdrawiam Wszystkich

P.S.

Dopóki nie przeprowadzę się na nowe mieszkanie po to co teraz jestem jest na sprzedaż mieszkam teraz u Babci będę rzadko się pojawiał za co przepraszam Wszystkich

sovtware

#1
System wybrany i zainstalowany chodzi szybciej niż na Pc co miałem wcześniej SparkyLinux 2.1 Eris więc na Nim już zostanę i będę pracował na swoim laptopku więc temat można zamknąć pozdrawiam :) Ciał

syedshah20

@huzar Ja zaczynałem od minta, więc zgadzam się z Ram co do minta, ale ja brałbym również pod uwagę mint debian czyli: LMDE oraz sparkylinux, który również ma wszystko na starcie włącznie z wtyczkami do flash i javy, które w mincie trzeba doinstalować jak dobrze pamiętam. Gdy ja zaczynałem poznawać linuxa również miałem obok XP, którego sporadycznie używałem, ale byłem spokojniejszy, że on tam jest, więc na początek to chyba dobre rozwiązanie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum