Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem Synaptica z firefox 57

Zaczęty przez Wahmett, Listopad 16, 2017, 05:18:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wahmett

Witam serdecznie . Jestem początkującym , całkowicie zielonym użytkownikiem minta ( wcześniej całe życie miałem windowsy ) . Próbowałem zainstalować nowego firefoxa . Instalacja nie powiodła się :( Teraz za każdym razem gdy chcę uruchomić Synaptica pojawia się :
E: Typ "firefox-57.0.tar.bz2" jest nieznany w linii 2 listy źródeł /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list
E: Nie udało się odczytać listy źródeł.
Przejdź do konfiguracji repozytoriów, aby naprawić problem.
E: _cache->open() failed, please report.
Jak mogę to naprawić ? Z góry przepraszam , jeżeli rozwiązanie jest oczywiste , ale jestem kompletnym noobem w linuxie . Proszę o pomoc bo naprawdę nie chcę mi się wracać do W10 , a przez ponad miesiąc użytkowania mint bardzo mi się spodobał . Z góry dziękuję i pozdrawiam

robson75

Odśwież repozytoria poleceniem:
sudo apt-get update
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

sudo nano /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list   i usuń jakąś linijkę, która by wskazywała na tego firefoxa.
myk byle jak jako tako

Wahmett

Pierwsza metoda nie działa ( próbowałem już wcześniej )
Druga niestety nie przyniosła skutku a uruchomiła dodatkową linijkę tekstu w opisie problemu , podczas próby uruchomienia synaptica....a mianowicie :
W: Ignorowanie pliku "additional-repositories.list.save.1" w katalogu "/etc/apt/sources.list.d/", ponieważ ma on nieprawidłowe rozszerzenie pliku
Pojęcia nie mam o co kaman :(

PomPom

Hmm... brzmi tak, jakby się plik zapisał pod inną nazwą... Nie pamiętam Minta, ale czy w ogóle cały ten plik additional... jest potrzebny? Bo w nim się w ogóle znajduje?
myk byle jak jako tako

robson75

Najlepiej będzie jak się zarejestrujesz na Forum LinuxMint, i tam zadasz to pytanie o co kaman. Ponieważ na tym Forum prawie nikt nie używa minta.
http://forum.linuxmint.pl/
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Wahmett


pavroo

Paczka Firefox tar.gz to skompilowana i spakowana aplikacja gotwa do użycia, bez instalacji.
Rozpakuj archwium tar.gz, wejdź do nowopowstałego katalogu i dwuklik pliku firefox uruchomi aplikację.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

TataPingu

Możesz śmiało zlikwidować plik(i) "additional*" pod "/etc/apt/sources.list.d/"

"Oficjalnie", t.j. po instalacji znajduje się tam tylko jeden plik: "official-package-repositories.list". Jeśli są tam inne, to zostały ew. zapisane przez manualnie zaintalowane programy (z pakietów *.DEB)

Po tej operacji wbij po kolei w terminalu nast. polecenia:

sudo apt-get update
sudo apt-get autoremove

W tym miejscu możesz być pytany, czy "usunąć" plik, lub pliki, potwierdź, że TAK

Następnie polecenie:

sudo apt-get upgrade

Po tej operacji, prawdopodobnie bez problemów uruchomisz synaptica

PomPom

Cytat: Robert75 w Listopad 16, 2017, 08:46:59 PM
Najlepiej będzie jak się zarejestrujesz na Forum LinuxMint, i tam zadasz to pytanie o co kaman. Ponieważ na tym Forum prawie nikt nie używa minta.
http://forum.linuxmint.pl/
To jest to śmieszne forum, gdzie pan admion pisze, że Mint to syf? Opinia opinią, ale wyobraźcie sobie, że teraz pavroo pisze do OPa "Linux ssie, bier Windowsa" :D
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum