Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Brak dźwięku w grach Wine

Zaczęty przez Grzemson, Listopad 14, 2017, 02:17:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Grzemson

Witajcie,
Mam jeden problem z Wine a mianowicie w grach nie działa dźwięk. Z grafiką i płynnością nie ma żadnych problemów. Dźwięk w systemie działa bez problemu oraz w grach które nie wymagają Wine ani Playonlinux.
Wersja Wine jaką posiadam to 2.20 zainstalowaną poprzez Playonlinux. Kiedy wszedłem w ustawienia Wine
w opcjach dźwiękowych w diagnostyce sterownika mam wybrany sterownik winealsa.drv . Kiedy klikam w testowanie dźwięku nie ma nic. Nie wiem czemu tak się dzieje. Dodam że podpięty mam kabel HDMI  do monitora i ma wbudowane głośniki. Zastanawiam się czy tu może tkwić problem. W starszej wersji wine miałem sterownik winepulse.drv i tam dźwięk niby działał jak testowałem klikając w testowanie.
Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś się na tym dobrze znam będę wdzięczny, z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

TataPingu

A probowales ze zwyklymi glosnikami na outcie karty?

Grzemson

Witam :). Zrobiłem mały eksperyment i podłączyłem słuchawki do komputera i wtedy odziwo dźwięk w grach wine zaczął działać. Mimo że w opcjach dźwięku jako urządzenie domyślne miałem dźwięk z monitora to w grach wine i tak działał dźwięk tylko ze słuchawek ale już w systemie był dźwięk z monitora :D.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum