Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Witam forumowiczów

Zaczęty przez TataPingu, Listopad 02, 2017, 05:00:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

Na portal trafiłem przypadkowo. Podoba mi się.
Oczywiście,  z internetowych sposobów pomocy, czy wymiany doświadczeń (w tym temacie, t.j. m.in. linuxa) korzystam (korzystałem) od lat. Były to popularne i najbardzie rozpowszechnione w latach 80 i 90-ych tzw. "newsgroup".
W ostatnich latach, z powodu rozpowszechnienia się innych form komunikacji w necie w/w formy zanikają.
Praktycznie, istnieje jeszcze tylko kilku operatorów na Swiecie, którzy oferują tę formę.
Ale to temat-rzeka, zakończę więc na tym.

Co do mnie:
- końcówka lat 80-ych i początek 90-ych - pierwsze kontakty z PCetem (DOS, Windows3.0)
- chyba 93 - pierwszy kontakt z unixem (bardzo krótko)
- równolegle w tym samym czasie kontakt z OS/2 Warp 3 i 4 (32 bitowy OS IBMu)
- połowa lat 90-ych, właśnie na Warpie 4 - uruchomienie emulatora unix-linux.
Oczywiście oprogramowanie dla linuxa  było jeszcze w "powijakach", ale była to fajna "zabawa".
- chyba przełom 1999/2000, kiedy mój 486 z Warpem "na pokładzie" wyzionął ducha zmuszony byłbym do zainwestowania w nowego pentium z XP-ekiem (chyba XP, ale może to było Millenium, już sobie nie przypominam) - decyzja padła na SuSE, bodajże wówczas 5.1

Od tego momentu ciągłe doświadczenia z linuxem.
Ileś tam lat wierny byłem SuSE. W momencie wykupienia dystrybucji przez Novel, miałem chyba jeszcze dwie wersje (10.0 i 10.1) i zrezygnowałem na rzecz innych dystrybucji. Najczęściej bazujących na debianie.

Oczywiście, zawodowo zmuszony byłem do "kontaktów" z Windą. Prywatnie jednak kontakty zakończyłem na wersji 3.0 (jako emulator pod OS/2).

Jak wida*, zebrałem w tej materii trochę doświadczeń i mam nadzieję, że będę w stanie pomóc co nieco.
A patrzę z ochotą na tych, którzy próbują wyrwać się z tego koncernowego (M$) przymusu...

Pozdrawiam wszystkich

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

TataPingu

A Ty co, jesteś tu po to, by imponować innym, czy jak, chłopcze ?
Twój sarkazm jest nie na miejscu.

Gdyby na świecie inni mieli podobne podejście, jak Ty, zapewne linux nie doszedłby nigdy do takiej postaci, jaką ma dzisiaj.

Chłopcze, jeśli ktoś podchodzi np. do wypadku, pożaru, unieruchomionego pojazdu itp., oferując przy tym swą pomoc, to w kilku słowach określa zakres swoich możliwości. Może być lekarzem, strażakiem, mechanikiem itd.

Wpisując się na forum i oferując swą pomoc, by wyeliminować nieporozumienia i niepotrzebne dyskusje w kilku zdaniach określiłem zakres swojej wiedzy i doświadczeń. Taka forma przyjęta jest na całym Swiecie

Jeśli obowiązuje tutaj inna forma,  to oczywiście spadam. Osobiście nie potrzebuję żadnej pomocy w temacie unixa (linuxa).

Ps. czy, jak stwierdzę, że od 1976 roku posiadam prawo jazdy (tak, wówczas je dostałem!) i do dzisiaj prowadzę, użyjesz podobnego sarkazmu?

gom1

Naprawdę odebrałeś to jako sarkazm? Sorry zatem.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

@TataPingu
Nie wydaje mi się aby gom1 miał złe intencje.

Witam i cieszę się, że dołączyłeś do nas, dzieląc się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum