Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pobieranie muzyki z sieci

Zaczęty przez MSki, Październik 24, 2017, 04:08:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Znalazłem ciekawą stronę w sieci ze stacjami radiowymi i nie wiem jakiego programu użyć, aby ściągnąć sobie na dysk, to co mnie interesuje.

robson75

A czy próbowałeś za pomocą wget.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

#2
Nie.
Mam ten program zainstalowany, tylko że jest to program konsolowy, a ja potrzebuję klikalnego, graficznego.
Może program axel-kapt by się do tego nadał ?....ma graficzny interfejs.

PomPom

Może wtyczka do przeglądarki typu VideoDownloadHelper.
myk byle jak jako tako

MSki

Mam zainstalowaną wtyczkę w Firefoxie o nazwie Flash Video Downloader i rozpoznaje ten program nadawaną muzykę w formacie mp3, dla mnie format wystarczajacy, ale jak pobieram, to się muza nigdzie nie zapisuje.
axel-kapt zainstalowałem, ale to jakaś straszna lipa....i wywaliłem z dysku.

robson75

Cytat: MSki w Październik 24, 2017, 05:21:53 PM
Nie.
Mam ten program zainstalowany, tylko że jest to program konsolowy, a ja potrzebuję klikalnego, graficznego.
Mi się wydaje że wget najbardziej by się do tego nadawał. Po prostu uruchamiasz terminal, i wpisujesz:
wget wklejasz link kawałka muzycznego
I się Tobie pobiera do katalogu domowego.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Wszystko ok, ale napisałem, że są to stacje radiowe i tam muzyka leci bez przerwy.
Przykładowy kanał radiowy http://jazzradio-blues.radio.pl/

FVD pobiera, zapisywanie muzy wskazałem na pulpicie i nawet z automatu się tworzy ikona na pulpicie, ale jak robię "stop" pobierania, to ikona znika ;(
Widziałem kiedyś program podobny do zapisu jak na magnetofonie kasetowym/szpulowym, ale całkiem możliwe, że był to program dla Windowsa...a nawet nazwy nie pamiętam.

MSki

#7
Audacious pięknie strumieniuje, ale czy można zapisać pojedyncze utwory ? ....zaraz przy nim pomajdruję  ;-)

VLC załatwi chyba sprawę.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum