Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z ustawieniem kolorów (Linux Antergos/GNOME)

Zaczęty przez beefy, Październik 23, 2017, 07:27:09 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

beefy

Witajcie! Niedawno zainstalowałem Linuxa Antergos, system niesamowicie mi się spodobał, natomiast dzisiaj coś się poknociło, a konkretniej mam problem z motywami. Jak widzicie na obrazku poniżej, mam ustawiony czarny motyw:
https://imgur.com/a/nmNSB
W ustawieniach czy innych systemowych aplikacjach to się sprawdza, w innych też się sprawdzało, niestety od jakiegoś czasu jest po prostu wszystko źle, dużo rzeczy jest niewidocznych, zobaczcie proszę jak to wygląda:
https://imgur.com/a/VAtlf
Czyli jest biały na białym jeśli chodzi o tekst, i tak jest w wielu programach, jeśli tak dalej będzie to po prostu przeinstaluję Antergosa ponieważ to jest totalnie nie do zniesienia, ale może ktoś kto się zna mógłby mi podpowiedzieć co należy zrobić. Z góry dziękuję Wam bardzo za pomoc :)

robson75

Antergos wydaje się ostatnio bardzo problematycznym systemem, ostatnio chcąc zobaczyć jak wygląda środowisko Xfce w Antergos-e, i chcąc zainstalować moje ulubione Conky, system Antergos stwierdził że pakiet Conky zawiera błędy i instalacja została przerwana, pomogło dopiero zaklęcie:
sudo pacman-key --refresh-keys
I po tym zabiegu instalacja przebiegła prawidłowo.
Tak więc sam widzisz że Antergos ma braki w prawidłowym działaniu.

Ja bym Tobie proponował instalacje Manjaro Gnome, które to moim skromnym zdaniem jest bardziej dopracowane. Fakt, Manjaro trochę dalej do Arch-a niż Antergos-owi. Ale gwarantuje Ci że się nie zawiedziesz.
https://manjaro.pl/pobierz/
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Może kłócą się ze sobą "globalny ciemny motyw" i adwaita dark?

Co do odpowiedzi Roberta, też polecam Manjaro. Sam używam Manjaro GNOME i nie jestem zawiedziony. Niby dalej od Archa, ale tego tak bardzo nie czuć. Antergos zbiera opinie problematycznego, nawet w stosunku do samego Archa.
myk byle jak jako tako

beefy

Globalny ciemny motyw już wyłączyłem, restartowałem peceta, niestety, w dalszym ciągu występują te same błędy. Okazuje się, że najprawdopodobniej pomieszałem coś z Qt i GTK, chciałem zainstalować KDE ale coś nie pykło, jednak nie mogę tego odwrócić, starałem się już to odinstalować przez terminal ale ciągle stoję w miejscu, wciąż jest tak samo. Macie jakieś pomysły czy zmieniać po prostu na Manjaro?

robson75

Ja na Twoim miejscu nie wachałbym się tylko instalował Manjaro, tym bardziej że podczas instalacji tegoż systemu po zaznaczeniu opcji non free drivers, system automatycznie zainstaluje stery do Twojej karty graficznej.

Czego nie można powiedzieć o Antergos-ie, ponieważ kiedyś zainstalowałem ten system i po zaznaczeniu żeby zainstalował stery do mojej karty graficznej (patrz poniżej) i po zakończonej instalacji podczas pierwszego uruchomienia system się odpalił, lecz z czarnym ekranem.

Manjaro pod tym względem bije o głowę Antergos-a. Tak więc polecam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum