Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kto z Komputer Świata?

Zaczęty przez gom1, Październik 22, 2017, 05:40:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gom1

Cześć,

Jak niektórym wiadomo, do ostatniego numeru "Komputer Świata" dołożyli płytkę ze SparkyLinux. I tak mnie ciekawi..

.. kto trafił na forum Linuxiarzy, bo zainstalował Sparka z KŚ? :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

hubot_

1. Wolę osobiście samemu sobie nagrywać płytki z Linuxami niż używać płytek dołączanych do czasopism ze względu na to, że mam pewność co do zgodności sum kontrolnych.
2. Jestem sceptycznie nastawiony co do publikacji niemieckiego wydawnictwa RIngel Axel Springer (w tym Komputer Świata). Pierwsza rzecz to ta, że to samo wydawnictwo co wydaje to czasopismo również posiada mało wiarygodny portal onet.pl i Newsweek. Fakt publikacji tych rzeczy jest pierwszym powodem by zaprzeczyć wiarygodności tego wydawnictwa. Druga rzecz to jest ta, że sam czytałem Komputer Świat przez pewien czas. Na początku jakieś rady dla Windowsowych miszczów neo można było jakieś znaleźć. Częśc z tych programów, które testowałem na Windowsach muliła je. Te wszystkie Ashampoo Pro, Software Premium, Recovery Tool, Free Defrag, AntiVirus Demo itp. wersje trial, shareware czy demo mogą sobie wsadzić w d...! To samo co można zrobić za pomocą np. takiego Ashampoo Pro czy jakkolwiek to się nazywa, czyli oczyszczanie dysku na Linuxie można zrobić używając kilku prostych komend i znacznie szybciej bez reklam i kodów aktywacyjnych. Jednak z czasem bardziej zauważyłem że więcej treści jest wrzucanych po to żeby była, zniknął Komputer Świat Ekspert który był bardziej ogarnięty niż cała reszta wytworów tego wydawnictwa (pamiętam artykuł o C++) i wszystko zeszło na poziom Onetu.
3. Z takich godnych polecenia czasopism mogę za to polecić Programista oraz Linux Magazine.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

PomPom

gom1, chyba się nie doczekasz odpowiedzi takiej osoby :D Będą tutaj pisać tylko stare pierdziele jak my.
myk byle jak jako tako

gom1

No ja już dwóch panów namierzyłem, ale siedzę cicho, niech się sami ujawnią ;-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

MSki

Pisałem w którymś z tematów, że kupiłem to czasopismo z dwiema DVD. Podawałem nawet pojemność zapisanych na tych płytach programów...w tym objętość Sparky'ego i że jest to edycja 5.0..ale skoro rewelacyjnie pracuje mi od dwóch miechów LMDE-2 z Cinnamonem, to nie widziałem potrzeby wkładania tego krążka do napędu i sprawdzania go.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum