Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z ustawieniem ekranów ( orientacja ekranów)

Zaczęty przez dario.b, Marzec 28, 2013, 11:26:41 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dario.b

Witam !

Mam problem z ustawieniem głównego ekranu i ekranu na tv , po wszelkich próbach zawsze wyswietla klon głównego pulpitu , a chciałbym żeby na tv był  osobny ekran, bez ikon i paska zadań .

Mam możliwość podłączyc tv albo po kablu HDMI albo VGA , niestety za każdym razem po zmianie ustawień wraca do obrazu typu klon . Może ktoś wie jak wymusić podział ekranów ???

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za pomoc .

sir_lucjan

#1
Na sam początek:



Code:

lspci -k | grep VGA




Potem dowiedz się, czy masz sterowniki otwarte czy własnościowe?
Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Arch Linux || linux-lucjan-git

dario.b

#2
sir_lucjan dzieki za podpowiedz , ale jestem bardzo zielony w linuxie wiec jak możesz napisz jak dokładnie to zrobic po koleji . po wpisaniu tej komendy którą podałeś wyszło mi to :[root@localhost ~]# lspci -k | grep VGA

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Turks [Radeon HD 6570]

nie bardzo rozumie o co ty chodzi wiec jak mozesz to prosze o pomoc .

dzieki wielkie :)

dario.b

#3
Problem rozwiązałem samodzielnie przez przypadek , ATI Catalyst Control Center ..... jest w konfiguracji :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum