Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

JAKI LINUX POD KIANO 14.2

Zaczęty przez debbixon69, Październik 16, 2017, 01:36:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Witam, mam laptopa Kiano 14.2 i szukam jakiegoś lekkiego linuxa najlepiej coś z LXDE z pełną obsługą sprzętu, jak np. karta wifi. Testowałem kilka linuxów m.in. Fedorę, ale wifi mi nie działało, to samo z Lubuntu i LXLE. Jedynie Knoppix 8.1 obsługiwał kartę wifi, ale z racji ilości pamięci RAM (2 GB) [śmiech na sali] zlagował mi i nie dało się korzystać. Najlepiej jakby była wersja Live, bo ten linux będzie pejdrajwie
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Kijanka chyba dość egzotyczna dla Linuxa jest. Jak Ubuntu nie działa, to grubo. Spróbuj może Manjaro. W ogóle, której wersji Lubuntu próbowałeś? Spróbuj 17.10.
myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Październik 16, 2017, 02:48:47 PM
Kijanka chyba dość egzotyczna dla Linuxa jest. Jak Ubuntu nie działa, to grubo. Spróbuj może Manjaro. W ogóle, której wersji Lubuntu próbowałeś? Spróbuj 17.10.

Próbowałem Lubuntu 17.04, teraz będę testował PCLinuxOS z LXDE, jak nie pyknie to spróbuję te najnowsze lubuntu 17.10
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Patrząc po tym, że na Knoppixie działało, to coś musi być w jądrze 4.12 i chodzi o takie distro, żeby nie miało właśnie starszego jądra, niż to.
myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Październik 16, 2017, 07:49:18 PM
Patrząc po tym, że na Knoppixie działało, to coś musi być w jądrze 4.12 i chodzi o takie distro, żeby nie miało właśnie starszego jądra, niż to.

Właśnie Knoppix byłby idealny, no ale lagi :/ Najlepszy byłby Knoppix bez Compiza
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Lubuntu 17.10 powinno już działać dobrze.
myk byle jak jako tako

debbixon69

#6
Cytat: Dziadek Starowinek w Październik 16, 2017, 08:41:34 PM
Lubuntu 17.10 powinno już działać dobrze.

Właśnie mi się pobiera ^^

https://zapodaj.net/eb8a8ee0fd90e.png.html
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

darekradzan

Jesli nie bedziesz zadowolony z Lubuntu , to polecam alfheimlionux ,
https://alfheimlinux.wixsite.com/alfheimlinux
korzystam tez z niego jako dodatkowy system i wydaje sie bardzo dobry do Twoich wymagan
CytatNajlepiej jakby była wersja Live, bo ten linux będzie pejdrajwie
pozdrawiam

debbixon69

Cytat: darekradzan w Październik 17, 2017, 07:02:27 AM
Jesli nie bedziesz zadowolony z Lubuntu , to polecam alfheimlionux

Jeszcze będę testował PCLinuxOS, ale dzięki za sugestię, zastanowię się ;)
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

robson75

Jeżeli masz zamiar testować PCLinuxOS, to ja bym Tobie radził zainstalować Polski remix PCLinuxOS, do wyboru są 2 środowiska graficzne Xfce oraz TDE.
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,1734.0.html

A dlaczego warto instalować polską wersje tego systemu? ponieważ w oficjalnym wydaniu są problemy ze spolszczeniem tego systemu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Robert75, dla OPa może być problemem starszy kernel w tym live :/ Ale propozycja dobra.

Dobrze by było się upewnić, że sprawa leży właśnie w tym, że kernel musi być dość nowy.
myk byle jak jako tako

gom1

Czyli nieustająco Sparky (5.1) :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

"Linux kernel 4.12.13 as default"
No, to też dobra opcja.
myk byle jak jako tako

gom1

pavroo regularnie wrzuca nowe jądro - jak tylko się pojawi. Aktualnie mam 4.13.7 :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

debbixon69

#14
Cytat: Robert75 w Październik 17, 2017, 02:25:34 PM
Jeżeli masz zamiar testować PCLinuxOS, to ja bym Tobie radził zainstalować Polski remix PCLinuxOS, do wyboru są 2 środowiska graficzne Xfce oraz TDE.
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,1734.0.html

A dlaczego warto instalować polską wersje tego systemu? ponieważ w oficjalnym wydaniu są problemy ze spolszczeniem tego systemu.
Interesuje mnie głównie LXDE, ale gdybym miał wybierać, to wybrałbym TDE
Jak będzie polski remix pclinuxosa z lxde to biorę w ciemno 😉
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum