Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

JAKI LINUX POD KIANO 14.2

Zaczęty przez debbixon69, Październik 16, 2017, 01:36:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Cytat: gom1 w Październik 17, 2017, 06:07:10 PM
Czyli nieustająco Sparky (5.1) :-)
Sparky 5.1 nie ma LXDE, więc odpada, a szkoda, bo całkiem spoko system. I tak, wiem da się doinstalować, ale szukam linuxa w wersji live na pendrive, a w wersji live zmiana środowiska to tak średnio bym powiedział ☺
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

robson75

#16
Cytat: debbixon69 w Październik 18, 2017, 02:54:24 AM
Sparky 5.1 nie ma LXDE, więc odpada
Ale Spraky 4.6 STB ma przecież LXDE. Więc w czym problem?
https://sparkylinux.org/download/stable/
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Sparky 4.6 jest zbudowany na stabilnym Debianie - czyli jądro 4.9. A autor potrzebuje 4.12+
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

robson75

Cytat: gom1 w Październik 18, 2017, 12:11:56 PM
Sparky 4.6 jest zbudowany na stabilnym Debianie - czyli jądro 4.9. A autor potrzebuje 4.12+
A co u niego jest nie tak z jądrem 4.9?
Ja na Manjaro jadę na kernelu 4.9 i jest w porządku.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Robert75, przeczytaj wątek. OP ma neta tylko na Knoppixie, a różnica między nim a resztą jest taka, że ma jądro 4.12+ i najpewniej takiego jądra w live on potrzebuje.
Manjaro polecam zaopatrzyć w najnowszy stabilny kernel. Jak rolling, to rolling.
myk byle jak jako tako

debbixon69

Dzięki chłopaki za pomoc, teraz niedawno testowałem fedorę 27 beta i internety chodziły, tylko ten program do zarządzania pakietami nie chciał mi odpalić bo jakiś tam błąd był i nw o co kaman. Najnowsze lubuntu 17.10 też testowałem i powiem szczerze, że najbardziej mi przypasował, teraz myślę nad testowaniem Debiana z LXDE.
A o PCLinuxOS'ie to ja się nawet nie wypowiadam, bo szkoda strzępić ryja
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Fedora 27 na pewno ma nowiutki kernel. Nowe Lubuntu to samo. Także ten, wiadome, że trzeba brać distro, które na live ma już jadro min. 4.12. Debian ma 4.9, więc raczej net nie będzie działał.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Dziadek Starowinek w Październik 18, 2017, 02:37:12 PM
Manjaro polecam zaopatrzyć w najnowszy stabilny kernel. Jak rolling, to rolling.
Dziadek Starowinek Ale to przyzwyczajenia z Cinnamon-a, ale skoro mam już Xfce to dlaczego nie. Tak więc Manjaro Xfce będzie teraz śmigało na jądrze 4.13. :)
[robson@amd ~]$ uname -a
Linux amd 4.13.5-1-MANJARO #1 SMP PREEMPT Thu Oct 5 15:24:20 UTC 2017 x86_64 GNU/Linux
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Cytat: gom1 w Październik 17, 2017, 06:27:36 PM
pavroo regularnie wrzuca nowe jądro - jak tylko się pojawi. Aktualnie mam 4.13.7 :-)
Niemożliwe, ponieważ ja dzisiaj zainstalowałem Sparkiego Xfce Rolling na VB i ja mam jądro 4.13.0.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Niemożliwe to jest trzasnąć obrotowymi drzwiami ;-)
gom1@sparky-amilo:~$ uname -r
4.13.8-sparky-686-pae

pavroo przygotowuje dla rollinga osobną gałąź ze świeżutkimi kernelami.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

@Robert75
Po instalacji Sparky działa na jądrze Debianowym.
W sparkowym repo unstable, które trzeba aktywować są najnowsze kernele, właśnie grilluje się 4.13.9.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Linuxfan

Pytanie do autora tematu:
- mam też ten model kiano, ale jest problem po instalacjii Linucha. Wszystko się wiesza - jeden wielki lag - też tak masz?

Jak "nagrywałeś" pena - jaki program? Może jedyne wyjście to zainstalować linux i nie robić aktualizacji, ale nie wiem na ile jest to bezpieczne.

Problem swój opisałem w sąsiednim wątku "Problem z instlacją Linuxa na dysku SSD z UEFI - jaka dystrybucja, partycje?"

debbixon69

#27
Cytat: Linuxfan w Październik 22, 2017, 06:19:03 PM
Pytanie do autora tematu:
- mam też ten model kiano, ale jest problem po instalacjii Linucha. Wszystko się wiesza - jeden wielki lag - też tak masz?

Jak "nagrywałeś" pena - jaki program? Może jedyne wyjście to zainstalować linux i nie robić aktualizacji, ale nie wiem na ile jest to bezpieczne.

Problem swój opisałem w sąsiednim wątku "Problem z instlacją Linuxa na dysku SSD z UEFI - jaka dystrybucja, partycje?"

Fedorę nagrywałem na pena programem Fedora Media Writer, Lubuntu/LXLE programem Linux Live USB Creator, a Knoppixa nagrałem sobie na płytę programem Nero Express (chyba tak ten program się nazywa, nie pamiętam, bo to robiłem na starym kompie z xpekiem), a następnie z płyty na pena przez Install KNOPPIX to flash disk. Przeczytałem Twój wątek i mam pytanie, z jakim środowiskiem graficznym pobrałeś iso minta ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Linuxfan

#28
środowisko mate - dość lekkie z tego co czytałem. Miałem mate na starym laptopie asus i nie było takich problemów. Teraz system się załadował poprawnie wszedłem do konsoli przez ctrl+alt+f2, przeprowadziłem aktualizacje, niby się udało.

System zwrócił komunikat:

gzip: stdout: No space left on device
E: mkinitramfs failure cpio 141 gzip 1
update-initramfs: failed for /boot/initrd.img-4.4.0-21generic with 1.
dpkg: błąd przetwarzania pakietu initramfs-tools (--unpack):
podproces zaistalowany skrypt post-istallation zwrócił kod błędu 1
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
initramfs-tools
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Co teraz??

debbixon69

#29
Cytat: Linuxfan w Październik 22, 2017, 08:21:14 PM
środowisko mate - dość lekkie z tego co czytałem.
No MATE lekkie, ale proponuje jakieś distro z LXDE ;)
Cytat: Linuxfan w Październik 22, 2017, 08:21:14 PM
Miałem mate na starym laptopie asus i nie było takich problemów. Teraz system się załadował poprawnie wszedłem do konsoli przez ctrl+alt+f2, przeprowadziłem aktualizacje, niby się udało.
Niby XD
Cytat: Linuxfan w Październik 22, 2017, 08:21:14 PM
System zwrócił komunikat:

gzip: stdout: No space left on device
E: mkinitramfs failure cpio 141 gzip 1
update-initramfs: failed for /boot/initrd.img-4.4.0-21generic with 1.
dpkg: błąd przetwarzania pakietu initramfs-tools (--unpack):
podproces zaistalowany skrypt post-istallation zwrócił kod błędu 1
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
initramfs-tools
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Co teraz??
Szczerze mówiąc, nie wiem, nigdy nie instalowałem Linuxa na dysku, jedynie się bawię dystrybucjami live na penie i średnio mogę Ci pomóc. Jedynie mogę polecić zmianę distra na inne, ale nie wiem czy to w czymś pomoże
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum