Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

dźwięku brak

Zaczęty przez 11sideways, Październik 11, 2017, 01:47:15 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gom1

Jest też możliwość podpięcia obrazu ISO jako repozytorium.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

11sideways

Tylko że ja korzystam z internetu z telefonu i nie mam go na tyle żeby aktualizować system online, tym bardziej że mam sporo tego na płytach. Instalator pakietów widzi na płytach firmware,ale podczas próby instalacji wyskakuje że nie można zainstalować wszystkich zależności

11sideways

Już działa... samo. Tylko w gdebi trzeba wszystko pojedynczo...

PomPom

Prove me wrong, ale wydaje mi się, że płyty jako repo to opcja dla kompów bez dostępu do neta, więc i takich, które może niekoniecznie potrzebują łatek bezpieczeństwa. Na dobrą sprawę będziesz robić aktualizacje raz na kilka miesięcy, gdy wyjdzie nowy obraz Debiana. Netu zużyje się raczej więcej w ten sposób.
myk byle jak jako tako

11sideways

#19
Klikam narazie wszystko po kolei. Zaraz poczytam o apt bo klepalem już to w terminalu ale za nic nie ogarniam z czym się to je.

w dodatku brak dźwięku w systemie... tracę już do tego cierpliwość

PomPom

Chyba chciałeś ogarnąć jak najwięcej możliwości Linuxa, nie? To do tego trzeba mieć sporo cierpliwości i trochę pokory. Nauka polega właśnie na naprawianiu problemów i przy okazji uczeniu się o tym, jaka część systemu była za to odpowiedzialna.

https://wiki.debian.org/SoundFAQ
myk byle jak jako tako

11sideways

dzięki za pomoc, jednak nic nie pomogło.

każdy mi mówił, że do debiana trzeba cierpliwości... ehh, nie wiedziałem, że aż tyle.

PomPom

Debian też coś ostatnio więcej problemów robi, niż poprzednia wersja. Widzę po ludziach, że mają problemy z czymś, co nie powinno się dławić w Debianie. Sam ostatnio wgrałem i byłem zaskoczony, jak niezadowalająco to teraz wygląda. Jakbyś pisał to na forum Debiana (oficjalnym), to pewnie zaleciliby ci wgrać MX-16, Ubuntu albo inną pochodną Debiana, żeby nie męczyć się za dużo, skoro można coś osiągnąć łatwiej.
myk byle jak jako tako

lesio

Ostatni stabilny debian to ogromny krok do przodu (porównując oczywiście z poprzednimi wydaniami, które były bardziej "konserwatywne"). Jak na debiana to prawie aktualne pakiety i kernel. Może ten krok był za duży? Nie zdążono usunąć do momentu wydania wielu błędów krytycznych. Też miałem z nim kilka problemów i sobie na razie go odpuściłem ...

gom1

U mnie 9.1 śmiga bezproblemowo. Co prawda nie jest za bardzo obciążony - robi za host dla wirtualki z XP oraz DNS (PiHole) - ale złego słowa na niego nie powiem. Aktualny uptime 106 dni i rośnie :-)
https://www.linuxcounter.net/machine/2025471
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Swoją drogą, ta gazetka z płytką ze Sparkym nadal jest dostępna? Jak OP chce przyoszczędzić neta, to może się w nią zaopatrzyć, przetestować kilka opcji i może właśnie na Sparky zdecydować.
myk byle jak jako tako

11sideways

również odpuściłem sobie debiana. postawiłem docelowy system - kali.
problem ten sam. brak dźwięku. tak samo jak w debianie, przy full głośności, słychać że czasem coś zatrzeszczy, czyli jakby dźwięk był, jednak wyciszony. sprawdzone ustawienia, grupa dodana, jedyne konto to root, info z konsoli:
uid=0(root) gid=0(root) groups=0(root)

nie wiem jak szukać sterowników (strona producenta niet), nie wiem czy jest nim ALSA, mam alsa wszystkie pakiety, z kolei nie mam pojęcia jak je zaimplementować. w debianie zrobiłbym to przez synaptic albo gdebi - ogarnąłem już to, ale w kali nie ma ani tego ani tego, więc cóż mogę począć? mam tylko MC, którego nie ogarniam (dobrze myślę, że z jego pomocą coś zrobię w tym kierunku?).

pomocy  :(

PomPom

Bo problem z Kalim jest taki, że nie jest to dystrybucja desktopowa. Może za taką robić, ale nie ma w tej roli większego sensu i rzuca tylko kłody pod nogi. Masz pecha coś do wyboru dystrybucji. Ja na twoim miejscu bym wywalił pomysł bycia pro-userem, przynajmniej na jakiś czas teraz.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Advanced_Linux_Sound_Architecture#Unmuting_the_channels
myk byle jak jako tako

robson75

A spróbuj wklepać do terminala to:
pulseaudio --start
i enter.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Sorry, najpierw musi być komenda:
pulseaudio -k
a następnie:
pulseaudio --start
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum