Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mint 18 Sarah, PlayOnLinux, Lutris

Zaczęty przez dariusz91, Październik 07, 2017, 06:04:11 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dariusz91

Witam serdecznie.
Na początku dziekuję za wszelką pomoc w poznaniu linuxa. Bardzo spodobała mi się funkcjonalność i tak stał sie moim głównym systemem, jedynym.
Pojawił mi się pewien problem. 
Lubię czasem pograć w gry, natomiast PlayOnLinux ma problem z odpaleniem co poniektórych gier. Steam działa bez zarzutu jak również gry, które tam są. Chciałbym poruszyć temat gry League of Legends. Być może sporo osób ma podobny problem.
Lutris pobierając gre przy szybszym łączu 10mb/s - 65mb/s zatrzymuje się w czasie pobierania i po prostu zacina. Można czekać w nieskończoność i nic nie daje. Zacina nie zawsze w tym samym momencie. Przy pobieraniu przez wifi przy prędkości wręcz galaktycznej 0,23mb/s 0,68mb/s pobiera normalnie. Nie mam pojecia czym jest to spowodowane. Powyższa gra na Lutris odpala, lecz tylko jest widoczne logo gry. Nic więcej sie nie dzieje, możn czekać, gra nie ruszy. Jedynie widać logo. Na PlayOnLinux nie ma problemu z pobieraniem, lecz przy próbie uruchomienia występuję to samo, bądź wyskakuje błąd lol.patcher.exe napotkał powazny błąd i przestał działać. Zdarza mi się grać z bratem  tą gre i chciałbym zainstalować. Nie chcę rezygnować z systemudla jedej gry, lecz potrzebuje pomoc w jej uruchomieniu. Sprawdzałem wszelkie strony i poradniki, nic nie działa. Bardzo proszę pomoc. Pomoc przy uruchomieniu tejże gry oraz , jeśli to możliwe, wyjaśnieniu dlaczego Lutris zatrzymuje to pobieranie przy szybszym połączeniu?
Pozdrawiam

Oczkins92

Najpierw podaj sprzęt swój i stery jakie używasz
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

dariusz91

Ten sprzęt to akurat staruszek, Lenovo G530 z 4GB Ramu, natomiast sterowniki i inne kwestie nie mam pojęcia jak zobaczyć. Prosze o podpowiedź :)

PomPom

Ja bym na starcie wgrał najnowsze wine: https://wiki.winehq.org/Ubuntu
Po tym bym spróbował odpalić instalkę lola po prostu przez wine. Nigdy w niego nie grałem, więc nie wiem, jak konkretnie to wygląda, ale sam w wiele windowsowych gierek grywam i włączam je po prostu przez wine.
myk byle jak jako tako

dariusz91

Powyższe kroki wykonałem, wgrałem najnowszą wersję, lecz nietety nic nie pomogło. Dalej jest to samo. Czy jest odpalane przez program czy bezpośrednio przez Wine, nie ma rezultatu. Proszę o dalsze pomysły :)

Oczkins92

wpis w terminalu inxi -F i wklej to co wypisało
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

dariusz91

#6
Wklejam:
dariusz@dariusz-Lenovo-3000-G530 ~ $ inxi -F
System:    Host: dariusz-Lenovo-3000-G530 Kernel: 4.4.0-21-generic x86_64 (64 bit)
           Desktop: KDE Plasma 5.8.7 Distro: Linux Mint 18 Sarah
Machine:   System: LENOVO product: 444622G v: Lenovo 3000 G530
           Mobo: LENOVO model: KIWDX v: REFERENCE
           Bios: LENOVO v: 6GET17WW(V1.08) date: 04/01/2009
CPU:       Single core Intel Celeron 900 (-UP-) cache: 1024 KB
           speed: 2194 MHz (max)
Graphics:  Card: Intel Mobile 4 Series Integrated Graphics Controller
           Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: intel (unloaded: fbdev,vesa)
           Resolution: 1280x800@60.02hz
           GLX Renderer: Mesa DRI Mobile Intel GM45 Express
           GLX Version: 2.1 Mesa 17.0.7
Audio:     Card Intel 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller
           driver: snd_hda_intel
           Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.4.0-21-generic
Network:   Card-1: Broadcom BCM4312 802.11b/g LP-PHY
           driver: b43-pci-bridge
           IF: wlan0 state: down mac: 00:23:4e:e0:be:3e
           Card-2: Broadcom NetLink BCM5906M Fast Ethernet PCI Express
           driver: tg3
           IF: enp7s0 state: up speed: 100 Mbps duplex: full
           mac: 00:23:5a:1a:5a:62
Drives:    HDD Total Size: 160.0GB (24.8% used)
           ID-1: /dev/sda model: WDC_WD1600BEVS size: 160.0GB
Partition: ID-1: / size: 143G used: 34G (25%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
           ID-2: swap-1 size: 4.25GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/sda5
RAID:      No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present
Sensors:   System Temperatures: cpu: 52.0C mobo: N/A
           Fan Speeds (in rpm): cpu: N/A
Info:      Processes: 164 Uptime: 1:22 Memory: 972.1/3913.0MB
           Client: Shell (bash) inxi: 2.2.35

Uprzedzałem, że staruszek, jednak jakoś ciągnie przyzwoicie. Chciałbym wgrać na swoim nowy komputerze tego samego linuxa, jednak najpierw chcialbym tutaj wszystko ogarnąć.

Oczkins92

Trochę cieżko bo grafa Intela.Spróbuj wgrać najwoszego wine-stagging i zainstaluj z instalki go.I w razie czego jak nie pewne będzie że odpali to odpal gre w playonlinux przez debugowanie.Wykrzyczy bład jak występuj
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

dariusz91

#8
Co ciekawe gra chodziła całkiem normalnie na ociężałym windowsie :) Teraz jak by drugie życie heh. Dziękuje za radę, nanowsze wgrane z postów wyżej. Przez samo wine odpalić to po prostu rozumiem, że kliknąć z ikonki w "menu" bez żadnego programu? Zatem tak robię i dalej nic. Jak na nowo chcę wgrać samą instalkę bez programu, to po prostu nic się nie dzieje. Spróbuję jeszcze raz. Natomiast kiedy próbuję już zainstalowaną grę, błąd wystepuje ten sam co napisałem, albo logo i nic, albo błąd patchera. Spróbuję raz jeszcze, dam znać co i jak. 
Jak spróbować włączyć przez debugowanie? proszę krok po kroku, dopiero się uczę i doskonale w tym systemie :)
Dziękuję za próby pomocy.

Edit: Debugowanie daje ten sam rezultat. Wyskakuje od razu problem z patcherem. To co w wątku napisałem ehh. Próba będzie instalacji przez  samo wine. Dam znać.

Edit 2: Prawdopodobnie robię coś źle lub po prostu nie przynosi żadnych efektów. Kiedy kilkam na instalke exe. ładuję sie mono wine, ale to wszystko. Chwile poładuje i znika. Ładowanie widać na kursorze oraz na donym pasku, nastepnie nic sie nie dzieje. Jeśli robie coś źle, to proszę o poinstruowanie :)

dariusz91

#9
Czy ktoś miałby może jakieś jeszcze pomysły dotyczące tego problemu? Fajnie byłoby go rozwiązać. Przy okazji czy wiecie może jak ustawić żeby automatycznie logowało mi się do sieci wifi, po restarcie komputera? Bez portfela KDE, wyłączyłem go. Przydatna bardzo rzecz, jednak wolałbym nie trzymać tam ważniejszych haseł :) Mam również pytanie, jakie ważne i przydatne ksiązki polecacie do rozpoczęcia nauki w programowaniu C++ lub C# ?  Czy mozęcie podać mi plusy i minusy tych dwóch języków? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Jak uda się komus rozwiązać problem z grą z początku wątku, to czeka na niego conajmniej piwo w Gdańsku jak np bedzie :)

dariusz91

Panie i Panowie udało mi sie rozwiązać kilka problemów, o których pisałem. Właściwie fajnie było to poznawać krok po kroczku, aż znalazłem rozwiązania. Zajeło mi to trochę czasu, ale radość z sukcesu ogromna :) Zauważyłem przy okazji, że sporo osób miało podobne problemy względem gry, więc założe nowy wątek z opisem rozwiązania. Może komuś sie przyda. Za wszelkie rady dziękuję, pomogło mi to nieco nakierować się na istotę błędów. Trochę poszperałem w necie jednak nieoceniona byłaby dla mnie rada ludzi doświadczonych, względem podania mi plusów i minusów języków C++ oraz C#. Pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum