Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pierwszy raz na Linuxie. Linux do internetu i filmów.

Zaczęty przez xX1KeJ1Xx, Październik 03, 2017, 02:09:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Jak mamy być dokładni, to Linux to jądro systemu :P

Point może być jeszcze spoko, o ile nie ma jakichś własnych repozytoriów działających od początku. Jeżeli to jedynie skonfigurowany Debian, to nie ma co zwracać uwagi na jego uśpienie.

Jak dirtracer jednak chce Ubuntu MATE i ma ten problem, o którym napisał, to może niech użyje Etchera do zrobienia bootowalnego pendrive'a.
myk byle jak jako tako

Dirtracer

Cytat: Dziadek Starowinek w Listopad 11, 2017, 12:48:18 PM

Jak dirtracer jednak chce Ubuntu MATE i ma ten problem, o którym napisał, to może niech użyje Etchera do zrobienia bootowalnego pendrive'a.

Hmm troszkę mnie spowolniło tzn pobrałem obraz kilku dystrybucji które w miarę mi sie podobają, tj Xubuntu, ubuntu MATE, lubuntu zrobiłem utworzyłem za pomocą kreatora dysków startowych usb i niestety komputer ich nie widział co dziwne jak zrobiłem ubuntu to bez problemu ruszył może coś z obrazami było nie tak?

PomPom

Mogło coś być, jeżeli nie pobrały się w całości, a tak to wątpię, żeby były wadliwe. Spróbuj robić usb poprzez program Etcher.
myk byle jak jako tako

Dirtracer

#63
ok odpaliłem, zrobiłem za pomocą Dysków w Ubuntu, i teraz mam postawione 2 systemy UBuntu 14 i Mate 16  ;)


edit: tylko mam problem cały czas miałem podpiętą myszkę, a teraz po odłączeniu nie bangla touchpad


Dirtracer

Cytat: Dziadek Starowinek w Listopad 11, 2017, 08:27:55 PM
http://www.upubuntu.com/2016/11/laptops-touchpad-not-working-on-ubuntu.html

Może ten sposób?

coś takiego mi wyszło
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
xserver-xorg-input-synaptics : Wymaga: xorg-input-abi-20
                                Wymaga: xserver-xorg-core (>= 2:1.14.99.902)
E: Nie udało się naprawić problemów, zatrzymano uszkodzone pakiety.

Dirtracer

zrobiłem tak:
sudo apt install xorg-input-abi-20

a potem tak:
sudo apt install  xserver-xorg-core

na końcu
sudo reboot

i wyłączyłem myszkę na USB  :o ;D teraz już nic nie działa na MATE , na Ubuntu myszka USB działa ale touchpad nie (uprzedzam pytanie touchpad jest sprawny) temat touchpada jakoś ogarnę (kiedyś) bo i tak używam myszki, ale przydałoby się jakieś podstawy linuksa polecacie coś? bo jak na razie to wpisuje te komendy w terminalu ale patrze na nie jak kura w gnat  :-\

TataPingu

Coś się tak uparł na tego Ubuntu?
- nie wiem, bo nie śledziłem Twoich wszystkich wątkow, ale próbowałeś z LMDE2 ?

Dirtracer

Cytat: TataPingu w Listopad 11, 2017, 09:36:50 PM
Coś się tak uparł na tego Ubuntu?


czy ja wiem czy się uparłem, zainstalowałem i testuję  :)

TataPingu

To, że postawiłeś dwa, to dobry pomysł.
W rasie "wysypu" jednego z nich, "dojście" i ew. naprawa jest bardzo ułatwiona.

Tylko po co bierzesz te same dystra? (tak zrozumiałem, że masz dwa razy ubuntu)
Niezależnie od graficznego środowiska (unity, mate, xfce), kernele są te same i zawierają te same sterowniki.

Jeśli już, to lepiej zainstalować dwa zupełnie różne dystra...


Dirtracer

Cytat: TataPingu w Listopad 11, 2017, 11:51:58 PM
To, że postawiłeś dwa, to dobry pomysł.
W rasie "wysypu" jednego z nich, "dojście" i ew. naprawa jest bardzo ułatwiona.

Tylko po co bierzesz te same dystra? (tak zrozumiałem, że masz dwa razy ubuntu)
Niezależnie od graficznego środowiska (unity, mate, xfce), kernele są te same i zawierają te same sterowniki.

Jeśli już, to lepiej zainstalować dwa zupełnie różne dystra...

też do tego doszedłem że niczym oprócz szaty graficznej sie chyba nie różnią, MATE jest ok Xubuntu 16 wydaje mi sie że działa wolniej (otwieranie programów, firefoxa) niż UBuntu 14

Zobacz najnowsze wiadomości na forum