Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja Gry

Zaczęty przez Czarodziej_nh, Październik 02, 2017, 11:10:28 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czarodziej_nh

Witam wszystkich .
Uzywam Linuksa lite od kilku dni na moim mini hp którego używam tylko w pracy jak pozwala mi na to czas . Jest o niebo lepszy od Xp który niemiłosiernie mulił na tym mini sprzecie. Znalazłem fajną starą kultową gierke planescape torment w wersji na linuksa sciągnąłem rozpakowałęm . Pojawiły sie foldery i plik w moim mniemaniu uruchamiający z trybikiem w logo ale po kliknieciu nic kompletnie sie nie dzieje. Domyślam sie ze brakuje mi jakichś sterowników , bibliotek do tej gry. Czy byłby ktoś łaskawy nauczyć mnie w sposób łopatologiczny jak mam szukać pobierać i radzić sobie z podobnymi problemami z grami. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

pavroo

Podaj link strony, z której pobrałeś grę, nic w ciemno nie da się naprawić.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

PomPom

Z tego, co pamiętam, to trzeba dograć WINE.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Spróbuj uruchomić grę przez terminal a tam ci wypluje co brakuje.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Czarodziej_nh

..( Dane Techniczne )...

Minimalne: Dual Core 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki Intel HD Graphics lub lepsza, 2 GB HDD, Linux

...( Instalacja )...

1. Wypakuj.
2. Uruchom Torment.
3. W razie brakujących bibliotek w systemie należy je doinstalować (32 bity)

Taka instrukcja jest przy Grze. Probuje uruchomic program torment i poprostu nie ma zadnej reakcji. Gra jest zrobiona pod linuxa nie pod wina

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Torment nie ma prawdziwej natywnej wersji pod Linuxa, z tego, co ogarniam. Mam na GOGu tę grę i jest to nic innego, jak windowsowy Torment odpalany przez WINE.
myk byle jak jako tako


PomPom

Jak nie pomaga wgranie WINE, to bardzo możliwe, że upek po prostu zepsuty. Taki urok piracenia, że nie ma co liczyć za bardzo na jakość. Dużo gier w wersji linuxowej odpala się przez WINE, tylko korzystają chyba z odpowiednich ustawień tego i działają lepiej, niż takie zwykle odpalone windowsowe wersje.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum