Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Solved]mpg 2 dvd?

Zaczęty przez Czesław, Wrzesień 11, 2017, 01:59:33 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czesław

Jak, czym i co ustawić aby film.mpg 2.5 GB nagrać na płytę, aby odtworzyć zarówno na kompie jak i odtwarzaczu? Może być z przekonwertowaniem na inny format.
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

lesio

Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jakie formaty "widzi" odtwarzacz. W przypadku filmu mamy do czynienia z trzema formatami: format obrazu (czyli jaki kodek, np. h264), format dźwięku (też kodek, np. aac) oraz kontener, w którym umieszczony zostanie razem obraz i dźwięk (np. avi, mp4).
Komputer poradzi sobie prawie ze wszystkim :-)

Czesław

Nagrałem na płytę dvd film.mpg h.264, aac, mpg. Efekt jest taki, że odtwarzacz Manta DVD0645 odtwarza, a komputer nie widzi płyty.
Xubuntu 16.04 xfce doinstalowałem libdvdcss2:i386 i dalej nic.
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

lesio

Rozumiem, że film jest nagrany na płycie w postaci jednego pliku. Czy komputer, na którym nagrano płytę, teraz jej nie widzi? Czy komputer nie widzi katalogu płyty, czy też nie potrafi odtworzyć pliku z filmem? Czy problem z płytą występuje w taki sam sposób na różnych komputerach?

Czesław

Siedzę głównie na X. Po włożeniu płyty powinna pojawić się ikona "plyta dvd film". A tu nic.
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

lesio

Rozumiem, co piszesz, ale możliwych przyczyn takiej sytuacji jest tyle, że bez odpowiedzi na pytania trudno mi znaleźć przyczynę (może być chociażby uszkodzona płyta)

Armalat

Ja bym radził nagrać dwie płyty: jedną na kompa, drugą na odtwarzacz

Czesław

Po 10 latach napęd dvd w Lenovo odszedł na drugą stronę tęczy.
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

Zobacz najnowsze wiadomości na forum